Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkovací centrum v Havířově se přemístilo do areálu nemocnice, bude mít kapacitu až 600 lidí

  • Havířov,

V budově stravovacího provozu v areálu havířovské nemocnice vzniklo po rekonstrukci nové očkovací centrum. Hala Slavie tak už bude moci sloužit opět sportovcům. Za pět měsíců zdravotníci naočkovali zhruba 100 tisíc lidí.

Začátek září byl ten ideální čas přestěhovat havířovské velkokapacitní očkovací centrum do areálu nemocnice. Na jaře a počátku léta měli lidé o očkování enormní zájem a za jeden den tam zdravotníci odbavili až 1200 zájemců. Postupem času, ale čísla začala klesat.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Byl nejvyšší čas, protože ta kvóta těch zájemců o tu první dávku klesla na nějakých tři sta denně. Což jsme samozřejmě už běžně schopni dělat v provozu nemocnice a můžeme vrátit halu k původním účelům, k sportovním účelům. Je to dneska skoro na den pět měsíců a za tu dobu jsme v Havířově naočkovali v hale Slavii kolem sto tisíc zájemců i z jiných okresů a regionů, kteří se k nám přihlásili.”

I kapacita menšího očkovacího centra je velká. Denně budou moci zdravotníci naočkovat až 600 lidí. Radnice sleduje, kolik obyvatel už se nechalo ve městě očkovat.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Je to tady opravdu skvělé, proběhla zase rekonstrukce další části nemocnice, takže za to jsem opravdu rád. My poslední data, která máme, tak ta proočkovanost na území města, nebo respektive v rámci celé ORP, je 61%, což je dobré číslo, samozřejmě by mohlo být vyšší.”

První dávku očkování už dostala polovina všech obyvatel v MSK. Ukončené očkování pak má přes 45% lidí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail