Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvňáčci poprvé usedli do lavic, začal nový školní rok

  • Havířov,

Děti po prázdninách opět nastoupily do škol. Nejvíce zážitků z prvního dne si určitě odnesli prvňáčci. Těch do lavic v letošním roce usedlo přes 600. Hodně štěstí jim přišli popřát tradičně i zástupci radnice.

Pro malé prvňáčky přišel dlouho očekávaný den. I tyto děti ze ZŠ Gorkého poprvé přišly s aktovkou do školy, usedly vedle svého spolužáka za lavici a hlavně konečně mohly vidět svou paní učitelku. Do třídy je mohli doprovodit rodiče, kteří se také na slavnostní uvítání těšili.

anketa: “Já jsem se dneska těšila a mám tady sourozence.”
anketa: “Tady se budeme učit, že budu moct i číst a že tady budu moct všechno dělat. Že půjdeme na výlety a možná i na bazén.”
anketa: “Nemohl jsem spát a těšil jsem se na učitelky. Chtěl bych se naučit úplně všechno, co bude třeba.”
anketa: “Já jsem se těšil do školy, jsem fakt nemohl usnout a už umím matematiku.”

Lenka Kadlčíková, učitelka, ZŠ Gorkého: “Je to úplně stejné, jako u dětí. Já jsem se rovněž také nemohla dočkat, těšila jsem se na ně. Tak, jako oni říkají, že nemohli spát, tak je to u mě úplně stejné. To očekávání a ta radost potom tady ve třídě, to je krása se dívat na plnou třídu dětí a věřím, že to tak zůstane do konce školního roku.”

Prvňáčkům vždy na začátku školního roku přijdou popřát i zástupci města. I pro ně je tento den plný krásných vzpomínek.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Prvňáčkům bych popřál, aby se jim ve škole líbilo. V letošním roce máme přes 600 prvňáčků v rámci všech havířovských základních škol, což je skvělé číslo. My máme naplněnost v základních školách kolem 80 %, takže to je také skvělé. A rodičům přeji hodně trpělivosti a aby se jim dobře se školami spolupracovalo. Já věřím, že v tomto roce už nás nečeká to, co jsme zažili v tom loňském roce a děti budou do školy chodit. Věřím, že se ta situace natolik uklidní, že roušky a respirátory budeme moci brzy odložit.”.

Vy sám máte osobně tři děti. Když takto vejdete k těm prvňáčkům, vzpomínáte si na to, jak jste chodil se svými dětmi poprvé do školy?

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Samozřejmě, na to se nedá zapomenout a já jsem to ostatně dneska i rodičům říkal. Toto jsou okamžiky, které si člověk zapamatuje po zbytek života.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail