Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé s mentálním hendikepem si opět užili společnou zábavu na zahradní párty

  • Havířov,

Pro lidi s mentálním hendikepem je důležitý sociální kontakt se svými kamarády. Covidová doba přinesla starosti jim i jejich rodičům. O to více projevili svou radost, když pro ně havířovská organizace Santé připravila společné setkání.

Bylo to pro nás i pro naše dětí velmi těžké, tak hodnotí rodiče covidovou dobu, kdy nemohli využívat zařízení Santé, které poskytuje v Havířově lidem s mentální hendikepem ambulantní i pobytové služby. Nyní se poprvé mohli opět všichni sejít na zahradní párty.

anketa, rodič: “Na slavnost jsme se těšili hodně a když byla covidová uzavírka, tak jsme seděli doma. Pouštěli jsme si hudbu, četli jsme a luštili jsme sudoku. Náročné to bylo hodně, protože syn potřebuje neustálou péči a když se člověk o něho nestará, tak se nudí a vymýšlí nesmysly. Takže jsme rádi, že už je to trochu volnější.”
anketa: “Určitě korona byla špatná. Moc jsme si to neužívali, protože Verunka byla špatná, celkem nervózní, protože nikam nemohla. Takže jí chyběli kamarádi, ale já myslím, že jsme to zvládli dobře a konečně už jsme tam, kde jsme chtěli být, že se tady můžeme zase sejít a děti mohou vystupovat, ukázat co umí a to je pro ně to nejlepší.”
anketa: “Líbilo se mi to moc, nacvičovali jsme to, nevím ani kdy, ale nacvičovali jsme to hodně dlouho.”
anketa: “Pěkně se mi to líbí, jsou to super akce.”

O klientech Santé se v celém městě ví, že jsou kreativní, nadšení do nacvičování různých vystoupení, rádi malují, účastní se soutěží, chodí na sportovní utkání.

Lukáš Hykel, zástupce ředitelky Santé: “Klienti měli omezený pohyb ven, což je mrzelo a nemohli se účastnit žádných akcí, které mají rádi. Těšili se až tato doba pomine a dnes pro ně pořádáme zahradní slavnost tak, jak jsme to dělali v předchozích letech a klienti se na akce velice těšili. Je tady možnost her, hledání fazolí, bosý chodník, máme pro ně připravenou canisterapii. Je tady pro ně připraveno i bohaté občerstvení, opékání špekáčků.”

O služby Santé je velký zájem. I proto se město rozhodlo, že přebuduje bývalou budovu jeslí na další denní stacionář.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry