Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konalo zasedání zastupitelstva, chystá se revitalizace parku za KD Radost

  • Havířov,

Jen něco málo přes hodinu trvalo zastupitelům projednat necelých padesát bodů na 21. zasedání. V programu byly zejména majetkoprávní záležitosti. Město by například chtělo revitalizovat park za Kulturním domem Radost.

Pondělní zastupitelstvo začalo složením slibu dvou nových zastupitelů. Jana Nezhybu za Piráty nahradí Kristýna Ganaj Němcová, Jiřího Martinka za ČSSD, který byl také radním, pak Petr Smrček. V radě města nahradí Jiřího Martinka zastupitel za ANO Jakub Chlopecký. Pak už se zastupitelé věnovali řádným bodům, které se týkaly zejména majetko-právních vztahů. Už mnoho let se v Havířově uvažuje o revitalizaci parku za Kulturním domem Radost. Jednalo by se ale o více než padesáti milionovou investici a proto zastupitelé podpořili předložení žádosti o podporu v rámci programu revitalizace Moravskoslezského kraje.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Naší velkou věcí je park za Radostí, kde bychom rádi zřídili nová parkovací místa, revitalizovali celý park, vytvořili tam herní prvky, dětské hřiště, zeleň a volnočasový prostor pro Havířov.”

Kdy předpokládáte, že by k tomu mohlo dojít?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Dneska jsme schválili podání žádosti. Věřím, že v letošním roce by měla být zprocesována a buď to v příštím, nebo přespříštím, to znamená v roce 2023, by mělo být hotovo.”

Vy už máte zpracovanou studii, jak by to mělo vypadat? Bude zachována kašna, která je u Radosti?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Kašna samozřejmě bude zachována. Máme připravenou studii celé této lokality. Myslím si, že opravdu revitalizace proběhne zdárně. Projekt je dobře zpracován.”

Kolik peněz celkově půjde do investic v příštím roce, prozatím ještě radnice neví. Rozpočet se připravuje.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Probíhají rozpočtová kolečka. Takže jednání s odbory, s příspěvkovým organizacemi. Investice budou pokračovat, já jsem přesvědčený o tom, že současná koalice splní, co voličům slíbila. My budeme dále investovat. Máme trochu problém v tom, že ty investice jsou potřeba všude. My prostě svoje sliby splníme a budeme dále investovat. Bohužel, když se zdraží stavební materiál, nic s tím neuděláme. Budeme soutěžit, ale my jsme ještě pořád schopní z úspor stavět další projekty.”

Jednou z priorit v investicích je problematika parkování. Dvě nová parkoviště už jsou v provozu.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Já jsem rád, že se nám podařilo dokončit už parkoviště u letního kina a také na ulici Majakovského. Když jsem se byl podívat, tak parkoviště už teď je plné a využívané našimi občany.”

Třetí velké parkoviště vznikne v areálu bývalé ZŠ Mánesova.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Na tomto parkovišti už se pracuje. Můžete vidět, že již 14 dní je tam pracovní ruch. Takže na tomto parkovišti začala zhotovitelská firma Technické služby budovat parkoviště a věřím, že v tomto roce stihneme dokončit parkoviště a někdy v prosinci by tam občané mohli parkovat.”

Téměř na každém zastupitelstvu zastupitelé schvalují poskytnutí dotace na výměnu kotlů.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Zájem stále je, ale zájem trochu poklesl, což mne trochu mrzí, protože si myslím, že to je vhodná příležitost, jakým způsobem změnit způsob vytápění v Havířově a docílit toho, že v zimních měsících nebude docházet k tomu, že tady budeme mít situace, kdy nějaký soused čoudí a zbytek občanů si na něj stěžují. V našich kotlíkových dotací požádalo a už i zprocesovalo své žádosti zhruba tři sta občanů. Je to třetí a ministerstvo deklaruje, že už poslední výzva.”

Má město Havířov přehled kolik starých kotlů mohou mít lidé v rodinných domech?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “To je těžká otázka, protože my jako město nevstupujeme do obydlí občanů, abychom zkontrolovali kotel. Pouze v případě, že v dané lokalitě dochází k nějakému problému, tak státní správa životního prostředí má k tomuto pravomoc. To znamená, my nemáme tyto informace, ale statisticky na území města jsou ještě kotle, které by si zasloužily vyměnit.”

Projednání všech bodů trvalo jen něco přes hodinu. V interpelacích zazněla z řad Pirátů kritika na organizaci při pořádání letošních Havířovských slavností. Radnice zastupitelům odpoví písemně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy



OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry