Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Učitelé v Havířově se vzdělávali, jak přirozeně rozvíjet pohyb dětí

  • Havířov,

Učitelé tělesné výchovy z havířovských základních škol se zapojili do vzdělávacího programu Ostravské univerzity pod vedením trenéra mužů házené Rastislava Trtíka. Smyslem programu je, aby se děti rozvíjely pomocí základních pohybových schopností.

V hodinách tělesné výchovy je nesmírně důležité, aby se zejména malé děti rozvíjely přirozeným způsobem a nekladl se důraz na specializaci. Na katedře pedagogiky Ostravské univerzity vznikl vzdělávací program pro učitele tělesné výchovy. Pilotně lektoři v čele s reprezentačním trenérem mužů házené Rastislavem Trtíkem, zavítali přímo za pedagogy do Havířova, kde byl projekt velký zájem.


Rastislav Trtík, externí asistent katedry lidského pohybu Ped. fakulty OU: "Nám v tomto projektu nejde o hru jako takovou. Nám jde o žáka, o to dítě. My preferujeme atletiku, gymnastiku, plavání a miniházenou. Tyto čtyři sportovní disciplíny v sobě zahrnují ve své charakteristice ty základní lokomoce. To je běh, skok a hod. Tam nejsou žádné specializované pohyby, nic. To znamená, tam se nemá co pokazit, co jak se posunout jinam. Zkrátit, prodloužit. Je to úplně přirozeným způsobem."
Josef Hanibal, učitel ZŠ Gorkého: "Dalo mi to inspiraci, připomenutí některých cvičení, průpravných her, které už jsem třeba zapomněl, nepoužívám. Házená je tam všechno, co je pro děti přirozené. Hodit, chytit, běžet a zapojit se do kolektivu, spolupracovat v kolektivu."

Do výukové lekce se zapojily děti ze ZŠ Žákovská, kde se právě vzdělávací program odehrával.

anketa: “Líbí se mi strašně moc tady tyto hry. Je dobré se naučit házet, chytat míče, dávat góly.”


Učitelé poznatky ze vzdělávacího programu už aplikovali ve svých hodinách a odezva od dětí je prý pozitivní.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry