Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vykrádali nejen auta a restaurace v Havířově. Policie zadržela trojici zlodějů, kteří kradli na co přišli

  • Havířov,

Jízdní kolo, potřeby v hobby marketu, ale hlavně vykrádání aut a restaurací. To všechno mají v součtu na svědomí tři muži ve věku 35, 34 a 22 let. Řádili v Havířově především v první polovině září.

Během září zaznamenali policisté v Havířově zvýšený počet krádeží a vloupání. Kriminalisté na případech intenzivně pracovali a následně se zjistilo, že mají společné jmenovatele. V sobotu 18. září v brzkých ranních hodinách vyjela hlídka na ulici Na Nábřeží a zrovna vyrušila při vloupání do restaurace tehdy neznámého mladíka.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Dvaadvacetiletý mladík sice z místa utekl, ale za velmi krátkou dobu pronásledování byl policisty dopaden a zadržen. V průběhu procesních úkonů vyšla najevo série vloupání. Výsledkem společné práce policistů jsou objasněné skutky, obvinění tří mužů ve věku 35, 34 a 22 let a souhrn zapojení každého z nich v jednotlivých případech."

Nejstaršímu z obviněných byla dále prokázána krádež kola v hodnotě 20 tisíc korun. Po předchozí domluvě s nejmladším z povedené trojice měl vyšplhat po hromosvodu a z balkónu jednoho bytu shodit dolů jízdní kolo.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "V polovině září převzal jiné jízdní kolo, i když věděl, že pochází z trestné činnosti jeho kompliců (34 a 22 let). Kumpáni, dnes již také obviněni, horské kolo měli vzít během vloupání z osobního vozidla Škoda Octavia."

Nejstarší z mužů pak měl toto kolo odvézt do Ostravy a tam následně prodat. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Komisař zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a přečinu legalizace výnosu z trestné činnosti. Obviněný má z předchozích let už 19 záznamů, z posledního výkonu trestu byl propuštěn na podzim loňského roku."

Soud tak v jeho případě akceptoval návrh vazebního stíhání a muž zůstane do jednání o vině a trestu ve vazební věznici.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Spis mužů ve věku 34 a 22 let čítá celkem 12 skutků. Objektem jejich zájmů byla především osobní vozidla, následovaly objekty restauračního a stravovacího typu…bar, čajovna a restaurace, v neposlední řadě nepohrdli ani zbožím v regálech hobby marketu."

Trojice kradla především v první polovině září. Kradli na co přišli.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "V rukou skončily například poličky, háčky, jízdní kola, šroubováky, ale i palubní kamera, kapota či xenony. U jednoho baru rozbili dlažební kostkou okno a uvnitř měli najít vyšší hotovost."

Každý z nich se na trestné činnosti podílel jinak. Role si předem domluvili, na převážnou část výprav se vydávali společně, někdy každý sám. Zatím jim policisté napočítali škodu ve výši 156 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry