Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prohlídka Legiovlaku, který měl zastávku i v Havířově, zaujala žáky škol

  • Havířov,

Velký zájem ze strany veřejnosti i škol byl v Havířově o prohlídku Legiovlaku. Žáci ze Základní školy Františka Hrubína zrovna probírají období 1. světové války. Názorná ukázka jim vědomosti ještě rozšířila.

Československá obec legionářská se před lety pustila do projektu věrné repliky Legiovlaku z období let 1918 - 1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Během tří dnů mohla vidět vlak i veřejnost v Havířově.

Jan Jablonec, průvodce na Legiovlaku: "Legiovlak široké veřejnosti představuje život našich legionářů v Rusku v rámci ruské občanské války, do které oni byli vtaženi proti své vůli. Máme tady ukázky nejrůznějších typů vozů, které naši legionáři používali." 

Legiovlak navštívili i žáci škol, které prohlídka velmi zaujala.

Jan Jablonec, průvodce na Legiovlaku: "Každá komentovaná prohlídka, ať už pro školu, nebo pro veřejnost u nás začíná historickým dokumentem, kde se divák dozví základní informace, jak naše legie vznikaly, odkud se vlastně vzaly a po skončení následuje komentovaná prohlídka celého vlaku.”
Iva Valníčková, učitelka, ZŠ F. Hrubína Havířov: "My jsme velmi ocenili, že jsme se mohli přijít podívat na tuto výstavu legionářského vlaku. A to z toho důvodu, že zrovna probíráme 1. světovou válku, takže to téma nám úplně skvělé zapadá do tématu."
anketa: "Prohlédli jsme si celý vlak a bylo to dost zajímavé. Viděli jsme zdravotní vagón, kde přespávali. Bylo zajímavé dozvědět se nové informace, jaké domácí mazlíčky tam měli."
anketa: "Líbil se mi film, doplnilo mi to nějaké informace, které jsem nevěděla."
anketa: "Překvapil mě ten poslední bojový vůz s tím dělem." 

Legiovlak má další zastávku v Ostravě, kde budou prohlídky probíhat až do 10. října.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry