Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA v Havířově musela přestěhovat charitativní obchod, podpoří více sociální šatník

  • Havířov,

Humanitární organizace ADRA provozuje v Havířově na Dlouhé třídě sociální šatník a charitativní obchod. Právě ten musela přestěhovat na novou adresu, protože lidí v nouzi přibývá.

Charitativní obchody ADRY v Havířově jsou velmi oblíbené. Lidé si zde mohou koupit zachovalé věci za nízké ceny. Na Dlouhé třídě však prostory sloužily i pro sociální šatník. Tedy pro lidi, kteří prokáží, že jsou v nouzi a tím pádem dostanou veškeré potřebné věci zdarma. Jenže takových lidí přibývá a ADRA potřebovala větší prostory.

Marcela Holková, vedoucí charitativních obchodů ADRA Havířov: "Vyřešili jsme to tak, že se našly vhodné prostory k tomu, abychom přestěhovali pouze obchůdek. Takže obchůdek z Dlouhé třídy je přestěhovaný tady na Národní třídu a sociální šatník, který jsme měli od strany parkoviště, budeme stěhovat místo obchůdku." 

Lidé na novou adresu přicházeli hned po otevření.

anketa: “V obchodech to je drahé. Pro malou máte takové boty třeba za osm stovek.”
anketa: “Líbí se mi to tady a jsem moc ráda, že to tady je v centru.”

Na nové prostory charitativního obchodu se přijel podívat i ředitel humanitární organizace.

Radomír Špinka, ředitel ADRA ČR: “ADRA pro republice jich máme asi 25 v současné době. To proč toto děláme, je podpořit tím výtěžkem dobrovolnictví, které děláme více než patnáct let v ČR. Těch dobrovolníků máme více než tři a půl tisíce.”

Lidé, kteří mají doma zachovalé věci, je mohou ADŘE darovat v prodejnách, v sociálním šatníku, nebo mohou využít speciálních kontejnerů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy