Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově chce rozvíjet onkologickou péči

  • Havířov,

Havířovská nemocnice zrekonstruovala onkologickou ambulanci a stacionář. Péči o tyto náročné pacienty chce do budoucna dál rozvíjet. Hlavním úkolem bude zajistit vlastního lékaře. Nyní do centra dojíždějí specialisté z fakultní nemocnice.

Onkologických pacientů v regionu stále přibývá. Nesmírně důležitá je pro ně dostupná péče, a to nejlépe v místě bydliště. V havířovské nemocnici funguje ambulance a stacionář, který nyní prošel kompletní rekonstrukcí tak, aby se pacienti cítili například během chemoterapie příjemně. Paní Marta Marčová prošla sama onkologickým onemocněním a nyní pomáhá v rámci organizace INNA i ostatním pacientům.

Marta Marčová, vedoucí onkologické organizace INNA Havířov: "Já tady chodím na kontroly pravidelně, takže jsem viděla, jak to vypadalo, takže to je nebe a dudy. Takže se mi to moc líbí a myslím, že to pacientům tu psychiku povzbudí.”
Josef Kopecký, primář urologického oddělení Nemocnice Havířov: "Psychika dělá strašně moc a jejich motivace je strašně důležitá. A proto je fajn, že to pracoviště je tady a nemusí dojíždět do center, která jsou daleko.”

Lékařů v oboru onkologie je nedostatek. Nemocnice ale spolupracuje s Fakultní nemocnici v Ostravě. Díky zajištění částečných úvazků lékařů mohou nyní pomoci více pacientům.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: “Naší snahou do budoucna je jednoznačně mít vlastního onkologa na tomto novém pracovišti, aby mohla ta péče navazovat na spolupráci s komplexním onkologickým centrem v Ostravě ještě plynuleji, abychom mohli nabídnout péči v naší velké spádové oblasti."

V současné době jen na chemoterapii dochází do stacionáře na 100 pacientů týdně.

 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy