Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Škola Dakol připravila pro havířovské žáky ZŠ zábavnou olympiádu

  • Havířov,

Škola Dakol, která v letošním roce slaví 30 let, se rozhodla připravit pro budoucí středoškoláky olympiádu. Žáci soutěžili ve sportovních disciplínách a následně v Orlové si vyzkoušeli některé učební obory.

Škola Dakol připravila pro havířovské žáky základních škol sportovní dopoledne. Soutěžní klání se uskutečnilo v tělocvičně na ZŠ M. Kudeříkové. Akce ale byla dvoudenní.

Roman Ochodek, zástupce ředitele pro teoretické vyučování (pracoviště Havířov): "Rozdělili jsme olympiádu na část sportovní, kde jsou jednoduché sportovní činnosti, ať už byl hod na koš, teď budu záležitosti trakařů, opičí dráhy, biatlonové štafety a všechno se snažíme vyhodnotit a bude vyhodnocená část sportovní dnes tady na ZŠ Kudeříková. Zítra je část dovednostní, která probíhá na naší škole v Orlové, kde máme místnosti pro kuchaře, kde budou vařit a potom u technických oborů, jako je strojírenství a podobně činnosti dovednostní pro tyto žáky.”

Právě zábavnou formou chce škola přiblížit učební obory budoucím středoškolákům. Zatímco o obory jako je kuchař číšník je stabilní zájem, o jiné je menší.

Roman Ochodek, zástupce ředitele pro teoretické vyučování (pracoviště Havířov): "Máme tady v Havířově obor ošetřovatel, kde zájem klesá přesto, že je to zajímavá práce. Pracují v nemocnicích, pracují v domovech seniorů a v dalších takových zařízeních a z těch technických oborů asi strojní mechanik a obory obrábění. Tam je ten zájem v současné době menší, přesto, že by měli uplatnění na trhu.”

anketa:
"Je to fajn, že si zacvičíme a máme i jinou zábavu, než jen učení."

Už jsi rozhodnutá na jakou školu půjdeš?

anketa: “Ano, ale druhou ještě nemám vybranou, na kterou se chci hlásit. A chci se hlásit na veterinu do Ostravy.”
anketa: “Určitě skvělá akce, alespoň si můžeme porovnat síly a zasportovat si a naše škola bude mít zisk.”
anketa: “Vím, že tam má být nějaké stavění lega, nebo něco takového, pak tam má být nějaké vaření, tak si myslím, že bychom mohli uspět.”

Na jaký obor, nebo na jakou školu půjdeš po základní škole?

anketa: “To ještě nevím, ale uvažoval jsem o kuchaři tady na Dakol, nebo nevím, na jakou školu.”

Škola Dakol v letošním roce oslaví 30 let od založení. Působí v Havířově, Orlové a Petrovicích u Karviné.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy