Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově spustila na webových stránkách geoportál

  • Havířov,

Na stránkách magistrátu se objevila nová sekce geoportál. Lidé zde naleznou důležité informace, které se týkají například územního plánu, uměleckých děl ve městě, nebo, kde se nachází psí louky. Postupně se budou informace rozšiřovat.

Webové stránky města by měly být přehledné, plné důležitých informací pro občany. Nyní magistrát spustil v sekci nepřehlédněte nový geoportál.


Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Vložili jsme nový mapový portál, který vychází z geografického informačního systému, kde vlastně chceme informovat občany, aby občané měli jednoduchý přístup jak k aktuálnímu územnímu plánu, tak historickým snímkům třeba města, nebo rozložení škol a školských zařízení, volebních okrsků, tak aby třeba, když teď budou volby, aby občané věděli, pod který volební okrsek spadají a kde je jejich volební místnost. Na té mapě si jednoduše najdou, který volební okrsek je ten jejich. Dále rozložení uměleckých děl, nebo městské parky, lesoparky, veřejná prostranství, psí loučky, všechno tam teď už občané najdou. Ten portál funguje a všechny zvu, aby se na něho šli podívat. Dále do budoucna v roce 2021 bychom tam ještě chtěli přidat informace o odpadovém hospodářství, o linkách a zastávkách městské hromadné dopravy a také občanské vybavenosti a službách a samozřejmě plánujeme věci dopředu a přemýšlíme o roce 2022, kde bychom dále chtěli rozvíjet tyto informace ve stylu dětských hřišť, sportovišť, cyklostezek, parkovišť. Tak, abychom dokázali vytvořit ucelený přehled o tom, co v Havířově je, na kterém místě.”


Úředníci z odboru územního plánování na vytvoření geoportálu intenzivně pracovali zhruba půl roku. A samozřejmě museli vyjíždět i do terénu.

Šimon Gřunděl, odbor územního plánování: “Nejdříve jsme si museli ty věci vytipovat, říct si, co chceme, co nechceme. Nějaké znalosti už máme, protože tvoříme územní analytické podklady. Pak jsme si udělali okruh, objeli jsme si to, nafotili, vymysleli popisky. Když jsme tvořili umělecká díla, vytipovali jsme si díla, která bychom tam chtěli mít na portále, vzali jsme si foťák, šli jsme ta místa nafotit. Jednotlivé sochy, mozaiky a vytvořili jsme si text.”

Radnice věří, že portál budou lidé navštěvovat a za několik měsíců chce data vyhodnotit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy