Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájem o třetí dávku vakcíny proti covidu v domově seniorů v Havířově roste

  • Havířov,

Díky osvětě ze strany personálu, ale i dobré spolupráci s opatrovníky, bude mít v Havířově zájem o třetí dávku vakcíny proti covidu značná část seniorů. V domově začalo také očkování proti chřipce.

Z počátku to bylo velmi opatrné, konzervativní až negativní. Tak hodnotí přístup k třetí dávce očkování proti covidu ředitel Domova seniorů v Havířově. S postupem času, vysvětlováním, ale i nárůstem nemocných v regionu, se situace obrátila. A to i u přístupu opatrovníků, klientů a zaměstnanců.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Středisko Helios má 86 lidí kapacitu a 60 vyjádřilo souhlas. Na Luně je ta kapacita 184 a prozatím máme souhlas zhruba 105 lidí. Tam je třeba zvážit i tu skutečnost, že ne všichni byli v únoru vakcinování dvěma dávkami, ale že někteří z důvodu prodělání covidu, jiné nemoci, byli vakcinování podstatně později. Třeba v dubnu, květnu. Samozřejmě i naši zdravotníci a přímá péče mají zájem o očkování."

91letá paní Anna se příliš dlouho nerozhodovala.

Anna Cichá, klientka Domova seniorů Havířov: "Nechám se očkovat, protože se bojím té nemoci a prostě nechci být omezována. Ještě jsem trochu pohyblivá, děcka mě ještě sem tam někam vyvedou, máme velkou rodinu.”

V současné době probíhá v domově očkování proti klasické chřipce, kde je ze strany klientů téměř stoprocentní zájem. Proti covidu může domov začít s vakcinací nejdříve po čtrnácti dnech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy