Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově ovládlo volby ANO, zvítězila ale koalice SPOLU, co na lidé říkají?

  • Havířov,

V letošním roce přišlo k parlamentním volbám v Havířově 55% voličů, což je více než před čtyřmi lety. Nejvíce hlasů dali lidé hnutí ANO. V celorepublikovém měřítku ale zvítězila koalice Spolu. Co na výsledky voleb říkají obyvatelé Havířova?

Letošní parlamentní volby ukázaly mnohé. A bez ohledu na výsledek zejména to, že lidem není osud České republiky lhostejný. Už v průběhu sčítání hlasů bylo zřejmé, že letošní účast bude velká. To očekával i primátor Havířova, který se svými krajskými kolegy sledoval výsledky v poslanecké kanceláři.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova, poslanec: “Já si myslím, že ta volební účast, můj odhad byl někde kolem 65%. Předchozí volby byly těsně nad 60%. Takže, když bude ta volební účast růst i do budoucna, já za to budu jen rád.”

V Moravskoslezském kraji se číslo zastavilo lehce nad 60% a čistě v Havířově hodilo svůj platný hlas téměř 55% voličů.

Nakonec bude v poslanecké sněmovně kraj zastupovat 10 poslanců za hnutí ANO, šest za koalici Spolu, tři mandáty získala za kraji Svoboda a přímá demokracie, stejně tak jako koalice Piráti a Starostové. Všechny tři mandáty získali kandidáti za STAN.

Přesto, že v kraji ovládlo volby hnutí ANO, na celostátní úrovni jej přeskočila koalice Spolu. A jak jsou lidé s výsledky spokojeni?

anketa: “Účast byla prvotřídní, ale ty koalice mi vadí, protože to nemá žádný smysl a je to podvod na voliče. Není to dobré a ještě prezident je nemocný, hrom ví, jak to bude.”
anketa: “Já myslím, že to půjde jen k lepšímu, uvidíme, jak to bude. Oni hodně naslibovali, jestli to vůbec dodrží, jak ta zaměstnanost, péče o rodinu, v sociálních službách, zdravotní sestry, takže se uvidí, jak to bude. Doufám, že to bude dobré i pro mladé rodiny s dětmi a pro ty, co jsou na tom finančně slabší.”
anketa: “Jsem trochu zklamaný, protože byl trochu udělán na voliče podvod tady s tou trojkoalicí, že proti babišovsky vystoupilo pět stran. Já osobně jsem volil jednu z těch čtyř stran. Akorát teď bude těžší to povolební vyjednávání, jak se mezi sebou domluví, ale už teď jsou náznaky, že se hádají.”
anketa: “Já si myslím, že to je dobré. Sice byly jiné představy, ale nic jiného nezbývá, než co si lidi zvolili. Já myslím, že to je v pořádku. Určitě jsem chtěl změnu, protože celkově je hodně korupce a takových věcí, které se neřešily."
anketa: “Nejsem spokojená, protože jsem chtěla pana Babiše. Zas budeme na nule. Vracíme se zpátky. Na ty chudé lidi se nemyslí. Je to spíš pro ty bohaté.”
anketa: “Změnu jsem nechtěl. Jak to dopadlo, tak to dopadlo. Necháme to tak, uvidíme, co udělají. Koalice Spolu atd. Důvěru budu mít až potom. Sto dní necháme, jak se říká a pak uvidíme tu důvěru. Sto dní klidu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy