Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově ovládlo volby ANO, zvítězila ale koalice SPOLU, co na lidé říkají?

Havířov |

V letošním roce přišlo k parlamentním volbám v Havířově 55% voličů, což je více než před čtyřmi lety. Nejvíce hlasů dali lidé hnutí ANO. V celorepublikovém měřítku ale zvítězila koalice Spolu. Co na výsledky voleb říkají obyvatelé Havířova?

Letošní parlamentní volby ukázaly mnohé. A bez ohledu na výsledek zejména to, že lidem není osud České republiky lhostejný. Už v průběhu sčítání hlasů bylo zřejmé, že letošní účast bude velká. To očekával i primátor Havířova, který se svými krajskými kolegy sledoval výsledky v poslanecké kanceláři.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova, poslanec: “Já si myslím, že ta volební účast, můj odhad byl někde kolem 65%. Předchozí volby byly těsně nad 60%. Takže, když bude ta volební účast růst i do budoucna, já za to budu jen rád.”

V Moravskoslezském kraji se číslo zastavilo lehce nad 60% a čistě v Havířově hodilo svůj platný hlas téměř 55% voličů.

Nakonec bude v poslanecké sněmovně kraj zastupovat 10 poslanců za hnutí ANO, šest za koalici Spolu, tři mandáty získala za kraji Svoboda a přímá demokracie, stejně tak jako koalice Piráti a Starostové. Všechny tři mandáty získali kandidáti za STAN.

Přesto, že v kraji ovládlo volby hnutí ANO, na celostátní úrovni jej přeskočila koalice Spolu. A jak jsou lidé s výsledky spokojeni?

anketa: “Účast byla prvotřídní, ale ty koalice mi vadí, protože to nemá žádný smysl a je to podvod na voliče. Není to dobré a ještě prezident je nemocný, hrom ví, jak to bude.”
anketa: “Já myslím, že to půjde jen k lepšímu, uvidíme, jak to bude. Oni hodně naslibovali, jestli to vůbec dodrží, jak ta zaměstnanost, péče o rodinu, v sociálních službách, zdravotní sestry, takže se uvidí, jak to bude. Doufám, že to bude dobré i pro mladé rodiny s dětmi a pro ty, co jsou na tom finančně slabší.”
anketa: “Jsem trochu zklamaný, protože byl trochu udělán na voliče podvod tady s tou trojkoalicí, že proti babišovsky vystoupilo pět stran. Já osobně jsem volil jednu z těch čtyř stran. Akorát teď bude těžší to povolební vyjednávání, jak se mezi sebou domluví, ale už teď jsou náznaky, že se hádají.”
anketa: “Já si myslím, že to je dobré. Sice byly jiné představy, ale nic jiného nezbývá, než co si lidi zvolili. Já myslím, že to je v pořádku. Určitě jsem chtěl změnu, protože celkově je hodně korupce a takových věcí, které se neřešily."
anketa: “Nejsem spokojená, protože jsem chtěla pana Babiše. Zas budeme na nule. Vracíme se zpátky. Na ty chudé lidi se nemyslí. Je to spíš pro ty bohaté.”
anketa: “Změnu jsem nechtěl. Jak to dopadlo, tak to dopadlo. Necháme to tak, uvidíme, co udělají. Koalice Spolu atd. Důvěru budu mít až potom. Sto dní necháme, jak se říká a pak uvidíme tu důvěru. Sto dní klidu.”
Nahlásit chybu


K tématu

Havířovský Gulášfest vyhrály kuchařky z domova seniorů

23. června 2023 13:25 | Havířov | Bára Kelnerová

Šest týmů se snažilo uvařit ten nejlepší guláš na Gulášfestu. Některé týmy vařily z bizoního masa, jiné vsadily na zvěřinu. Nejlepší jídlo uvařily čarodějky z domova seniorů.

V havířovském domově seniorů oslavili příchod léta s dětmi i se zvířaty

21. června 2023 13:53 | Havířov | Bára Kelnerová

Zaměstnanci havířovského domova se snaží, aby senioři měli pěkné a pestré stáří. Nedílnou součástí je proto mezigenerační setkávání, kterého se vždy mohou zúčastnit i imobilní klienti.

Havířov uspořádal 12. ročník Dne sociálních služeb, sociální pracovníci zaznamenávají nárůst problémů v rodinách

22. června 2023 18:03 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov uspořádal na náměstí Republiky již po 12 Den sociálních služeb, které jsou ve městě na vysoké úrovni, co se týče péče například o seniory, či lidi s hendikepem. Kde vidí sociální pracovníci narůstající problém, jsou rodiny s dětmi.


Sarkofág za tři miliardy má překrýt prohořívající haldu v Ostravě

Včera 16:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Odborníci přišli s řešením, jak dokončit sanaci haldy Heřmanice. Hodlají tam postavit speciální sarkofág, který má zajistit spolehlivou ochranu životního prostředí i zdraví obyvatel. Práce mají trvat deset let a náklady se odhadují až na 3 miliardy korun.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

Včera 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Padající strom zabil ženu v Českém Těšíně. Další lidé se zranili. Hasiči řešili stovky událostí

Včera 21:48, vydáno včera 9:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky, které se přehnaly přes Moravskoslezský kraj mají na svědomí i lidský život. Záchranáři pomáhali také dalším zraněným. Hasiči řešili do čtvrtečních 18:00 hodin 939 událostí. Zpustošená je i ostravská zoo, která se musela uzavřít.

Nový Jičín má nové ulice, jejich názvy odkazují i na zdejší historii vaření piva

V Novém Jičíně vznikají dvě nové ulice, a to v lokalitě Pod Skalkou, kde začne výstavba rodinných domů. Zastupitelé teď schválili jejich názvy. Místní adresy budou znít Pivovarská a Na Bochetě.

Havířov nabízí lidem novou komunikační aplikaci

Pokud chce magistrát v Havířově prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Vyvrácené stromy, stržené střechy, lokální záplavy. V Českém Těšíně jeden člověk zemřel

Včera 21:57, vydáno 19. června 2024 21:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravou a Slezskem se ve středu večer prohnaly silné bouřky i supercely. Bouřky podle meteorologů produkovaly propady vzduchu se silnými nárazy s kroupami. Hasiči hlásí opět plno výjezdů. V řadě měst se vyvrátily i statné stromy, strženy byly některé střechy a lokálně zaplaveny i sklepy. Na mnoha místech nejde elektřina. Hlášeno je bohužel i úmrtí.

Na transfuzní stanici rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín

Na transfuzní stanici karvinské rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín a jejich rodinní příslušníci.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Nemocnice v Havířově cvičně aktivovala traumaplán, po výbuchu plynu musela ošetřit přes 20 pacientů

19. června 2024 11:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Kraj každým rokem vybere jednu svou nemocnici, kde musí být kvůli hromadnému neštěstí spuštěn traumaplán. Tentokrát taktické cvičení bylo vyhlášeno v Havířovské nemocnici. Vše se odehrálo za plného provozu.

Azylový dům HANNAH Orlová oslavil 15 let fungování

V úterý jedenáctého června se u kostela Slezské církve evangelické pořádala oslava patnácti let fungování azylového domu Hannah Orlová, která je střediskem Slezské diakonie a poskytuje přechodné bydlení rodinám s dětmi i samotným ženám. Azylový dům pomáhá uživatelům při řešení jejich obtížné životní situace, a to hlavně při hledání nového ubytování.

ZŠ v Horní Suché se rozloučila s deváťáky

Žákům deváté třídy s polským vyučovacím jazykem končí další etapa jejich života. Už po prázdninách začnou navštěvovat střední školy. Proto se chtěli učitelé s dospívající mládeži hezky rozloučit.

Knihovna se rozloučila s dětmi z MŠ Petřvaldská v Havířově pasováním na školáky

Havířovská knihovna celoročně připravuje vzdělávací programy i pro děti z mateřských škol. Závěrečným rozloučením bylo pasování předškoláků.

V Karviné se závodilo v bench pressu, skvělé výkony předvedly i dívky

19. června 2024 16:17 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

V tělocvičně karvinské Střední školy techniky a služeb se uskutečnil 1. ročník Mistrovství Moravy v disciplíně bench press. Soutěž byla určena mladým lidem od 14 do 23 let a účastnily se jí i dívky.

Dětské radovánky 2024

19. června 2024 14:14 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

V sobotu 15. června se sál kulturního domu PZKO a přilehlý park proměnily v centrum dětské radosti a zábavy. Spolek Rodiče a škola, hlavní organizátor dětských radovánek, připravil pestrý program, který nadchl malé i velké návštěvníky.

Stonavská knihovna bude o prázdninách uzavřena

19. června 2024 13:55 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Blíží se prázdniny, doba dovolených, kdy všichni čtenáři rádi odpočívají s dobrou knihou. Ale pozor! Stonavští čtenáři by si měli své oblíbené knihy vypůjčit včas. Stonavská knihovna bude totiž v období letních prázdnin dočasně uzavřena.

V Havířově ovládlo volby ANO, zvítězila ale koalice SPOLU, co na lidé říkají?
Vydáno 13. října 2021 16:04, Havířov, Bára Kelnerová
V letošním roce přišlo k parlamentním volbám v Havířově 55% voličů, což je více než před čtyřmi lety. Nejvíce hlasů dali lidé hnutí ANO. V celorepublikovém měřítku ale zvítězila koalice Spolu. Co na výsledky voleb říkají obyvatelé Havířova?

Letošní parlamentní volby ukázaly mnohé. A bez ohledu na výsledek zejména to, že lidem není osud České republiky lhostejný. Už v průběhu sčítání hlasů bylo zřejmé, že letošní účast bude velká. To očekával i primátor Havířova, který se svými krajskými kolegy sledoval výsledky v poslanecké kanceláři.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova, poslanec: “Já si myslím, že ta volební účast, můj odhad byl někde kolem 65%. Předchozí volby byly těsně nad 60%. Takže, když bude ta volební účast růst i do budoucna, já za to budu jen rád.”

V Moravskoslezském kraji se číslo zastavilo lehce nad 60% a čistě v Havířově hodilo svůj platný hlas téměř 55% voličů.

Nakonec bude v poslanecké sněmovně kraj zastupovat 10 poslanců za hnutí ANO, šest za koalici Spolu, tři mandáty získala za kraji Svoboda a přímá demokracie, stejně tak jako koalice Piráti a Starostové. Všechny tři mandáty získali kandidáti za STAN.

Přesto, že v kraji ovládlo volby hnutí ANO, na celostátní úrovni jej přeskočila koalice Spolu. A jak jsou lidé s výsledky spokojeni?

anketa: “Účast byla prvotřídní, ale ty koalice mi vadí, protože to nemá žádný smysl a je to podvod na voliče. Není to dobré a ještě prezident je nemocný, hrom ví, jak to bude.”
anketa: “Já myslím, že to půjde jen k lepšímu, uvidíme, jak to bude. Oni hodně naslibovali, jestli to vůbec dodrží, jak ta zaměstnanost, péče o rodinu, v sociálních službách, zdravotní sestry, takže se uvidí, jak to bude. Doufám, že to bude dobré i pro mladé rodiny s dětmi a pro ty, co jsou na tom finančně slabší.”
anketa: “Jsem trochu zklamaný, protože byl trochu udělán na voliče podvod tady s tou trojkoalicí, že proti babišovsky vystoupilo pět stran. Já osobně jsem volil jednu z těch čtyř stran. Akorát teď bude těžší to povolební vyjednávání, jak se mezi sebou domluví, ale už teď jsou náznaky, že se hádají.”
anketa: “Já si myslím, že to je dobré. Sice byly jiné představy, ale nic jiného nezbývá, než co si lidi zvolili. Já myslím, že to je v pořádku. Určitě jsem chtěl změnu, protože celkově je hodně korupce a takových věcí, které se neřešily."
anketa: “Nejsem spokojená, protože jsem chtěla pana Babiše. Zas budeme na nule. Vracíme se zpátky. Na ty chudé lidi se nemyslí. Je to spíš pro ty bohaté.”
anketa: “Změnu jsem nechtěl. Jak to dopadlo, tak to dopadlo. Necháme to tak, uvidíme, co udělají. Koalice Spolu atd. Důvěru budu mít až potom. Sto dní necháme, jak se říká a pak uvidíme tu důvěru. Sto dní klidu.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000027953/v-havirove-ovladlo-volby-ano-zvitezila-ale-koalice-spolu-co-na-lide-rikaji