Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voda, bahno, složitý terén - to je adrenalinová soutěž Útěk v řetězech

  • Havířov,

Voda, bahno, složitý terén - to je adrenalinová soutěž Útěk v řetězech, která každým rokem láká do Havířova odvážné dvojice. Organizátoři ani tentokrát nezklamali a vězni si sáhli opět až na dno.

Spoutaní vězni se zavázanýma očima byli odvezeni na neznámé místo. Po sundání masek dvojice poznaly jen to, že jsou v kostele. Podle záchytných bodů v mapě se měly za úkol dostat zpět do Havířova. Na cestě museli vězni splnit dvanáct úkolů. Každý si přál, aby hned na začátku neskončili ve vodě.

anketa: "Jestli bude ledová voda, mi to nevadí, ale bude to nepříjemné. Hlavně na startu, jestli bude.”
anketa: "Někde se brodit, s tím asi počítáme. Ale, aby se nemuselo někde plavat. To by bylo fajn.”

Co by si nechtěl dneska zažít?

anketa: “Plavání přes Těrlickou přehradu.”

Problém byl, že většina dvojic se ztratila hned v prvním lese a není divu. Někteří soutěžící přijeli třeba až z Bruntálu, Ostravy, či Karviné.

12. ročník Útěku v řetězech byl tématicky laděný podle zvěrokruhu. Dvojice musely ve vodě chodit pozpátku jako raci, prokázat sílu, jako býci, ale nechyběla ani romantika.

David Polák, spoluorganizátor Útěku v řetězech: “Letos to bude podstatně kratší. Jsme ve velice blízkém okolí Havířova. Startujeme z Orlové, kdo umí číst dobře mapu, tak to pro něho bude sprint a ta trasa by se mohla vlézt do 13 km.” 
Do cíle nakonec dorazilo všech 21 dvojic. Ta nejrychlejší Čuk a Gek s časem 2 hodiny a 34 minut.
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy