Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konal 12. ročník adrenalinové soutěže Útěk v řetězech

  • Havířov,

Voda, bahno, složitý terén - to je adrenalinová soutěž Útěk v řetězech, která každým rokem láká do Havířova odvážné dvojice. Organizátoři ani tentokrát nezklamali a vězni si sáhli opět až na dno.

Spoutaní vězni se zavázanýma očima byli odvezeni na neznámé místo. Po sundání masek dvojice jen poznaly, že jsou v kostele. Podle záchytných bodů v mapě se měly za úkol dostat zpět do Havířova. Na cestě museli vězni splnit dvanáct úkolů. Každý si přál, aby hned na začátku neskončili ve vodě.

anketa: "Jestli bude letová voda, mi to nevadí, ale bude to nepříjemné. Hlavně na startu.”
anketa: "Někde se brodit, s tím asi počítáme. Ale, aby se nemuselo někde plavat. To by bylo fajn.”
anketa: “Já jsem byl asi tři roky zpátky a byl jsem jeden z těch, co plaval přes tu přehradu. Bylo to určitě záživné. Nikdy jsem takto na šířku přes přehradu neplaval a s těma poutama to nebylo jednoduché. A co očekávám? Určitě srandu. Půjdeme do všeho a uvidíme.”

anketa: “Já už to jdu počtvrté a pokaždé jsem si to užil. I s tím totálním vyčerpáním na konci, se vším. Těším se.”

Co by si nechtěl dneska zažít?

anketa: “Plavání přes Těrlickou přehradu.”

Problém byl, že většina dvojic se ztratila hned v prvním lese a není divu. Někteří soutěžící přijeli třeba až z Bruntálu, Ostravy, či Karviné.

12. ročník Útěku v řetězech byl tematický laděný podle zvěrokruhu. Dvojice musely ve vodě chodit pozpátku jako raci, prokázat sílu, jako býci, ale nechyběla ani romantika.

David Polák, spoluorganizátor Útěku v řetězech: “Letos to bude podstatně kratší. Jsme ve velice blízkém okolí Havířova. Startujeme z Orlové, kdo umí číst dobře mapu, tak to pro něho bude sprint a ta trasa by se mohla vlézt do 13 km. Oproti minulému, kdy naběhali okolo 30 km je to podstatný rozdíl.  Je to čím dál těžší být originální. Letos je to nastaveno na to, že je to 12. ročník. Takže 12 znamení zvěrokruhu, takže každé stanoviště má název zvěrokruhu a snažili jsme se každé znamení tím úkolem popsat.”

Zatímco vězni bojovali o přežití, na náměstí Republiky to žilo. Po celý den byl k vidění bohatý program.

Do cíle nakonec dorazilo všech 21 dvojic. Ta nejrychlejší Čuk a Gek s časem 2 hodny 34 minut. 

Vojtěch Horák, vítěz 12. ročníku Útěku v řetězech: "Čekal jsem, co mě bude na trati čekat. Tady kolega už nějaké zkušenosti se závodem má, dokonce vyhráli 2014. Takže jsem v něm měl oporu. Myslím, že jsme se s tím poprali, i když to bylo o dost kratší než 2019, ale bylo to super.”

Která disciplína pro vás byla nejtěžší?

Kryštof Petrášek, vítěz 12. ročníku Útěku v řetězech: “Určitě střílení z praku, tam to bylo nejtěžší a myslím si, že to nezvládl nikdo z účastníků. Nechci je podceňovat, ale bylo to velmi těžké.”

Organizátoři už nyní přemýšlejí, jaké pikantnosti si připraví pro nadcházející 13. ročník.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy