Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konal 12. ročník adrenalinové soutěže Útěk v řetězech

Havířov |

Voda, bahno, složitý terén - to je adrenalinová soutěž Útěk v řetězech, která každým rokem láká do Havířova odvážné dvojice. Organizátoři ani tentokrát nezklamali a vězni si sáhli opět až na dno.

Spoutaní vězni se zavázanýma očima byli odvezeni na neznámé místo. Po sundání masek dvojice jen poznaly, že jsou v kostele. Podle záchytných bodů v mapě se měly za úkol dostat zpět do Havířova. Na cestě museli vězni splnit dvanáct úkolů. Každý si přál, aby hned na začátku neskončili ve vodě.

anketa: "Jestli bude letová voda, mi to nevadí, ale bude to nepříjemné. Hlavně na startu.”
anketa: "Někde se brodit, s tím asi počítáme. Ale, aby se nemuselo někde plavat. To by bylo fajn.”
anketa: “Já jsem byl asi tři roky zpátky a byl jsem jeden z těch, co plaval přes tu přehradu. Bylo to určitě záživné. Nikdy jsem takto na šířku přes přehradu neplaval a s těma poutama to nebylo jednoduché. A co očekávám? Určitě srandu. Půjdeme do všeho a uvidíme.”

anketa: “Já už to jdu počtvrté a pokaždé jsem si to užil. I s tím totálním vyčerpáním na konci, se vším. Těším se.”

Co by si nechtěl dneska zažít?

anketa: “Plavání přes Těrlickou přehradu.”

Problém byl, že většina dvojic se ztratila hned v prvním lese a není divu. Někteří soutěžící přijeli třeba až z Bruntálu, Ostravy, či Karviné.

12. ročník Útěku v řetězech byl tematický laděný podle zvěrokruhu. Dvojice musely ve vodě chodit pozpátku jako raci, prokázat sílu, jako býci, ale nechyběla ani romantika.

David Polák, spoluorganizátor Útěku v řetězech: “Letos to bude podstatně kratší. Jsme ve velice blízkém okolí Havířova. Startujeme z Orlové, kdo umí číst dobře mapu, tak to pro něho bude sprint a ta trasa by se mohla vlézt do 13 km. Oproti minulému, kdy naběhali okolo 30 km je to podstatný rozdíl.  Je to čím dál těžší být originální. Letos je to nastaveno na to, že je to 12. ročník. Takže 12 znamení zvěrokruhu, takže každé stanoviště má název zvěrokruhu a snažili jsme se každé znamení tím úkolem popsat.”

Zatímco vězni bojovali o přežití, na náměstí Republiky to žilo. Po celý den byl k vidění bohatý program.

Do cíle nakonec dorazilo všech 21 dvojic. Ta nejrychlejší Čuk a Gek s časem 2 hodny 34 minut. 

Vojtěch Horák, vítěz 12. ročníku Útěku v řetězech: "Čekal jsem, co mě bude na trati čekat. Tady kolega už nějaké zkušenosti se závodem má, dokonce vyhráli 2014. Takže jsem v něm měl oporu. Myslím, že jsme se s tím poprali, i když to bylo o dost kratší než 2019, ale bylo to super.”

Která disciplína pro vás byla nejtěžší?

Kryštof Petrášek, vítěz 12. ročníku Útěku v řetězech: “Určitě střílení z praku, tam to bylo nejtěžší a myslím si, že to nezvládl nikdo z účastníků. Nechci je podceňovat, ale bylo to velmi těžké.”

Organizátoři už nyní přemýšlejí, jaké pikantnosti si připraví pro nadcházející 13. ročník.

Nahlásit chybu


K tématu

V nejteplejší den roku byla na havířovském koupališti plná kapacita

18. července 2023 13:03 | Havířov | Bára Kelnerová

Sobota byla nejteplejším a nejslunečnějším dnem. To šlo poznat i na návštěvnosti na letním koupališti v Havířově. Správa sportovních a rekreačních zařízení umožňuje nově lidem zakoupení i on-line vstupenek.

ZŠ F. Hrubína v Havířově je první, ve které město zahájilo modernizaci sítí

18. července 2023 13:09 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov potřebuje během několika let vyřešit starou elektroinstalaci ve školských zařízeních. Na investici v řádu stovek milionů korun si město vzalo úvěr. Modernizace začala o letošních prázdninách.

Havířov zahájil modernizaci sítí na školách

18. července 2023 11:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov potřebuje během několika let vyřešit starou elektroinstalaci ve školských zařízeních. Na investici si město vzalo úvěr ve výši 300 milionů korun. Modernizace začala o letošních prázdninách.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

Nový domov v Karviné si při včerejším výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

Park u Domu PZKO ožil barvami a zpěvem exotických ptáků

Včera 14:34 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Ve Stonavě se u Domu PZKO uskutečnilo první neoficiální setkání chovatelů papoušků z celého Karvinska. Akce, která přilákala nejen chovatele, ale i širokou veřejnost, nabídla pestrou přehlídku exotických ptáků.

Stonavská pouť uzavře centrum obce pro motorová vozidla

Včera 14:32 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Už tento víkend ožije Stonava tradiční Máří Magdalénskou poutí. I přesto, že lunapark bude v provozu již vpátek od 14:00 hod., centrum obce bude uzavřeno pro veškerou automobilovou dopravu, včetně autobusů, od soboty v 10:00 hod. do nedělní půlnoci.

Zahrádkáři přivítali léto tradičním setkáním

Včera 14:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští zahrádkáři opět ukázali, že umějí nejen pečovat o své zahrádky, ale také pořádat skvělé akce. Po úspěšném smažení vaječní se sešli k tradičnímu Vítání léta, kde návštěvníkům nabídli nejen chutné uzené klobásky, ale i další lahůdky připravené s láskou a péčí.

XIV Memoriał Posła Karola Jungi

Pogoda w niedzielny poranek 14. edycji Memoriału Karola Jungi nie nastrajała optymistycznie. Lecz gdy piłkarze wyszli na murawę, żeby przed meczem ustawić się do wspólnego zdjęcia, deszcz nieco zelżał i zza chmur wyjrzało nawet słonko.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

16. července 2024 17:13 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

V Havířově se konal 12. ročník adrenalinové soutěže Útěk v řetězech
Vydáno 20. října 2021 10:15, Havířov, Bára Kelnerová
Voda, bahno, složitý terén - to je adrenalinová soutěž Útěk v řetězech, která každým rokem láká do Havířova odvážné dvojice. Organizátoři ani tentokrát nezklamali a vězni si sáhli opět až na dno.

Spoutaní vězni se zavázanýma očima byli odvezeni na neznámé místo. Po sundání masek dvojice jen poznaly, že jsou v kostele. Podle záchytných bodů v mapě se měly za úkol dostat zpět do Havířova. Na cestě museli vězni splnit dvanáct úkolů. Každý si přál, aby hned na začátku neskončili ve vodě.

anketa: "Jestli bude letová voda, mi to nevadí, ale bude to nepříjemné. Hlavně na startu.”
anketa: "Někde se brodit, s tím asi počítáme. Ale, aby se nemuselo někde plavat. To by bylo fajn.”
anketa: “Já jsem byl asi tři roky zpátky a byl jsem jeden z těch, co plaval přes tu přehradu. Bylo to určitě záživné. Nikdy jsem takto na šířku přes přehradu neplaval a s těma poutama to nebylo jednoduché. A co očekávám? Určitě srandu. Půjdeme do všeho a uvidíme.”

anketa: “Já už to jdu počtvrté a pokaždé jsem si to užil. I s tím totálním vyčerpáním na konci, se vším. Těším se.”

Co by si nechtěl dneska zažít?

anketa: “Plavání přes Těrlickou přehradu.”

Problém byl, že většina dvojic se ztratila hned v prvním lese a není divu. Někteří soutěžící přijeli třeba až z Bruntálu, Ostravy, či Karviné.

12. ročník Útěku v řetězech byl tematický laděný podle zvěrokruhu. Dvojice musely ve vodě chodit pozpátku jako raci, prokázat sílu, jako býci, ale nechyběla ani romantika.

David Polák, spoluorganizátor Útěku v řetězech: “Letos to bude podstatně kratší. Jsme ve velice blízkém okolí Havířova. Startujeme z Orlové, kdo umí číst dobře mapu, tak to pro něho bude sprint a ta trasa by se mohla vlézt do 13 km. Oproti minulému, kdy naběhali okolo 30 km je to podstatný rozdíl.  Je to čím dál těžší být originální. Letos je to nastaveno na to, že je to 12. ročník. Takže 12 znamení zvěrokruhu, takže každé stanoviště má název zvěrokruhu a snažili jsme se každé znamení tím úkolem popsat.”

Zatímco vězni bojovali o přežití, na náměstí Republiky to žilo. Po celý den byl k vidění bohatý program.

Do cíle nakonec dorazilo všech 21 dvojic. Ta nejrychlejší Čuk a Gek s časem 2 hodny 34 minut. 

Vojtěch Horák, vítěz 12. ročníku Útěku v řetězech: "Čekal jsem, co mě bude na trati čekat. Tady kolega už nějaké zkušenosti se závodem má, dokonce vyhráli 2014. Takže jsem v něm měl oporu. Myslím, že jsme se s tím poprali, i když to bylo o dost kratší než 2019, ale bylo to super.”

Která disciplína pro vás byla nejtěžší?

Kryštof Petrášek, vítěz 12. ročníku Útěku v řetězech: “Určitě střílení z praku, tam to bylo nejtěžší a myslím si, že to nezvládl nikdo z účastníků. Nechci je podceňovat, ale bylo to velmi těžké.”

Organizátoři už nyní přemýšlejí, jaké pikantnosti si připraví pro nadcházející 13. ročník.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000028042/v-havirove-se-konal-12-rocnik-adrenalinove-souteze-utek-v-retezech