Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Armáda spásy oslavila v Havířově třicet let své činnosti, do budoucna má velké plány

  • Havířov,

Armáda spásy před třiceti lety zahájila svou činnost právě v Havířově. Azylový dům pro muže byl dokonce prvním zařízením ve východní Evropě. Oslavy se zúčastnili zástupci města i organizací, které s Armádou spásy spolupracují.

Armáda spásy už třicet let pomáhá lidem, kteří se ocitnou v nouzi. Smyslem jejich práce však není jen nechat někoho přespat v noclehárně, ale pomoci se začlenit zpět do běžného života. Ne všichni ale projeví sílu něco změnit. O to více je těší, když se to podaří. Nyní se zástupci Armády spásy, ale i klienti, sešli na společné oslavě, na kterou přišel i pan Jarek a Jaromír.

Nepodařilo se vám zpět začlenit? Najít si byt, práci?

pan Jarek, klient AS: “Podařilo, ale vždy jsem dopadl špatně.”
pan Jaromír, klient AS: “Já jsem na bytě AS a žijeme tam ještě s kolegou a je to v pohodě. Cokoliv potřebujeme, tak to řešíme se sociálními pracovníky.”

Armáda spásy by chtěla své služby posunout dále.

Tomáš Kolondra, ředitel AS Havířov: “Co se týče třeba pobytových služeb, tak tam bychom rádi, aby se ty služby poskytovaly v bytových jednotkách těch našich stávajících ubytovacích prostor, nebo přímo v bytech, abychom lépe dokázali simulovat běžné prostředí pro lidi. A také bychom rádi pokračovali v rozvoji služeb, kterým se říká ambulantní a terénní, protože ony jsou relativně levné a přitom jsou velice efektivní.”

Armáda spásy by se také chtěla více věnovat lidem bez domova, kteří jsou nemocní fyzicky či psychicky, nebo jsou závislí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy