Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově mohou žáci s handicapem využívat snoezelen terapie, dětem to pomáhá

  • Havířov,

Snoezelen je metoda, která pomocí příjemného prostředí obohaceného světly či zvuky rozvíjí smyslové pocity. Dvě takové místnosti nyní využívají na střední a základní škole v Havířově Šumbarku, která vyučuje žáky se zdravotním či mentálním hendikepem.

Střední školu a Základní školu v Havířově Šumbarku navštěvují děti se zdravotním či mentálním hendikepem. Pro jejich speciální výuku, ale také psychickou pohodu škola vybudovala dvě terapeutické místnosti.

Veronika Majkútová, zástupkyně ředitele pro základní školu: "Jsou to místnosti, které se nazývají snoezelen a neslouží jen k terapiím, ale slouží i k výuce žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a účelem těchto místnosti je, že jsou tady pomůcky, které stimulují smysly žáků. To znamená, že se třeba udělá tma, zacílí se světlo jen na obličej dítěte a dělá se s ním logopedie. A to dítě neruší vjemy z venku. Soustředí se jen na svá ústa a vidí se v zrcadle."

Speciálně vybavené místnosti má škola už od počátku roku, kvůli opatřením je mohla začít využívat až nyní.

Lucie Grohová, učitelka: "Právě proto, že tady můžeme využívat všechny smysly hmat, čich, zrak, tak děti jsou tady velmi spokojené.”
anketa, žák: "Líbí se mi to tady strašně moc. Co tady děláte? "Učíme se."

Jedna z místností slouží i pro děti s těžkými zdravotními problémy. I malý stimul, například v podobě světýlek, je může udělat šťastnými.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy