Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci havířovských škol se seznámili s životem nevidomých lidí

  • Havířov,

Havířovští školáci si mohli povykládat s nevidomou paní, která velmi spoléhá na svého vodícího psa. Zároveň se zavázanýma očima museli pít, jíst a pohybovat se po budově. Děti si odnesly mnoho zajímavých zkušeností.

Život nevidomých je naprosto jiný, než prožívají zdraví lidé. Musí spoléhat na sluch, hmat, čich či svého čtyřnohého průvodce. Důležitá je i ohleduplnost okolí. Žáci základních škol v Havířově si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, když vnímají jen tmu a to v rámci projektu Rovné příležitosti - Místního akčního plánu pro vzdělávání.

Lenka Slowiková, finanční manažer projektu MAP II.: "Máme tady připravené tři stanoviště. U jednoho je nevidomá paní, která má s sebou vodícího psa. Dále si mohou vyzkoušet chůzi se slepeckou holí a dále si tady mohou vyzkoušet předměty, které usnadňují život nevidomým.” 

Zajímavou zkušeností pro žáky bylo i seznámení s Braillovým písmem.

anketa: "Bylo to jako kdyby zajímavé, že si to mohou vše osahat a je to hrozně těžké být nevidomým.”
anketa: "Já jsem si zkoušel psát na přístroji. Myslím si, že to mají těžké, myslím si, že by sem se to nenaučil.”
anketa: “Mne překvapilo, že ten pes dokáže pomáhat, že to je i přítel člověka i dobrý pomocník, na kterého se můžete vždy spolehnout." 

Po skončení projektu už děti měly lepší představu o životě lidí s hendikepem i o tom, jak se k nim chovat a třeba jim i pomoci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy