Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ochránci přírody navrhují účinné řešení proti hnízdění holubů

  • Havířov,

Vymyslet účinnou zábranu proti hnízdění holubů, není jednoduché. Ochránci přírody v Havířově, kteří mají s ptáky velké zkušenosti, přišli s efektivním a účinným řešením.

Přemnožení holubi dělají městům starost. Na Národní třídě v Havířově se usídlili přímo nad obchody a z trusu mají obavy zákazníci i podnikatelé. Mnozí odborníci se snaží vymyslet, jak ptákům znemožnit hnízdit, ale ani tyto hroty je neodradily. Pomocnou ruku nabízejí ochránci přírody.

Lubomír Kminiak, předseda havířovských ochránců přírody: “Tady ten problém už byl delší dobu. Majitel objektu nás požádal, jestli bychom byli schopni odebírat alespoň vajíčka a od začátku prázdnin až do dnešních dnů jsme tady na tom kousku odebrali přes sto vajec. No a vidíte, že ty hroty nejsou účinné Tak jsme udělali takové jednoduché zábrany, jak vidíte. V Karviné se nám též povedlo ty zábrany udělat. Takže jde to udělat kvalitně a hlavně 100% kvalita. Tady ručím za to, že se tady žádný holub už nezahnízdí."
anketa: “Bylo to strašné, tady se každý den muselo udělat, že ráno musely vzít holky kartáč, kýbl a celé to musely umýt kolem. Věčně jsme to urgovali, nikdo nic. Až potom někdo přišel a udělali nám to tady. Je to super, nechodí tady.”

Účinná zábrana bude nainstalována i nad ostatní obchody.

Co jste třeba navrhli v Karviné?

Lubomír Kminiak, předseda havířovských ochránců přírody: “Tam byly lampy s takovými zábranami. To bylo neúčinné, tak jsme na to navrhli takové klouboučky, kde se ten holub nezachytí. Tady je jediná nevýhoda s porovnáním s hroty, že každá ta zábrana musí být přesně na míru. To je jediný problém, ale ručím za to, že je to účinné a chceme, aby to vypadalo i esteticky a nenarušilo to vzhled." 

Ochránci přírody jsou ochotni pomoci s návrhem řešení každému, kdo se na ně obrátí. Protože základem prevence je zabezpečit, aby se holubi nemohli rozmnožovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy