Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školy opětovné povinné testování žáků vítají, zachyceny byly i pozitivní vzorky

  • Havířov,

Ve třech okresech v Moravskoslezském kraji musely školy po podzimních prázdninách přistoupit k povinnému testování. Ředitelé to vítají a klidně by byli pro pravidelný monitoring i v dalších týdnech. Pro děti, kterým vyšel pozitivní test, si museli přijít rodiče.

V přepočtu na 100 tisíc obyvatel bylo za posledních sedm dní v MSK odhaleno 448 nových případů koronavirové infekce. Nákaza se rychle šíří i ve školách. I proto vláda nařídila povinné testování u žáků a studentů v některých okresech, kam spadá i Karvinsko.

Jiří Kotaška, ředitel ZŠ K. Světlé Havířov: "Já si myslím, že situace v republice a v našem okrese není moc dobrá a z toho důvodu asi je potřebné tohle to zjistit, jestli máme nakažené žáky, učitelé a podobně. Z toho důvodu to vítám.”
anketa: “Já nevím, podle mne je to úplně zbytečné, je to blbost."

Právě na této škole vyšly pozitivní testy hned u několika žáků, pro které si museli přijít do školy rodiče. Neočkovaní učitelé musí od pondělí nosit povinně při výuce respirátor.

Jiří Kotaška, ředitel ZŠ K. Světlé Havířov: "Týká se to i našich učitelů. Máme jich několik, je jich sice málo, ale bohužel je máme. Ti absolutně nesouhlasí s očkováním."

Velký problém například řeší na ZŠ 1. Máje, kde mají v karanténě hned několik tříd a paralyzována je i kuchyň.

Michaela Drozdová, ředitelka ZŠ 1. Máje Havířov: "Podle našeho názoru je očkování jediná cesta, jak se můžeme z této nešťastné doby dostat pryč. Máme poprvé karantény, ale padlo to hned na šest tříd."

Povinné testování žáků bylo nařízeno také v Ostravě a v Opavě. Jelikož se situace horší i v jiných okresech, testování se nevyhnou od příštího týdne zřejmě i další školy. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy