Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice se opět zapojila do akce Movember

  • Havířov,

Nemocnice v Havířově se rozhodla originálně pojmout osvětovou kampaň Movember za boj proti rakovině prostaty. Muži si nechali od profesionálů vytvořit knír, lidé dostanou do schránek poučné letáky a do osvěty se podařilo vtáhnout i hokejový klub a fanoušky.

Když jde o dobrou věc, budeme celý listopad nosit i knírek. To si řekli zaměstnanci havířovské nemocnice a už podruhé podpořili osvětovou kampaň v boji proti rakovině varlat a prostaty.

František Pokorný, primář interního oddělení: “Vždycky se snažím podpořit dobré věci. To by měl dělat každý a jen upozornění na to, že nějaký problém je, je moc důležité.”

Lékaři dnes toto onemocnění umí zcela vyléčit. Muži ale stále podceňují samovyšetření a hlavně preventivní prohlídky. Právě ta zachránila život Juliusi Bajovi, který akci Movember přišel také podpořit.

Julius Bajo, pacient: “Já jsem třicet let chodil na preventivní prohlídky a najednou buch, rána. Vypukla rakovina. Díky urologii jsem to přežil. Já bych chtěl apelovat na vás chlapy. Běžte na preventivní prohlídky, nic vás to nestojí, zachráníte si svůj život.”
Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: “Pokud se včas problém zachytí, je opravdu řešitelný. Dneska už miniinvazivně laparoskopicky, případně jinými způsoby a ta kvalita života pokračuje dál. Když se to zjistí bohužel později, tak se to odrazí ve zbytku života a není to dobře. Takže apeluji na všechny Havířováky. Naše nemocnice má špičkovou urologii, nebojte se a nestyďte se přijít k nám na vyšetření.”

V minulém roce osvětová akce zvýšila preventivní návštěvy v urologické ambulanci o 30%. Letos má nemocnice vyšší cíle. I proto bude do schránek rozdáno více než třicet tisíc preventivních letáků. A do akce se zapojil i hokejový klub AZ Havířov. Utkání se Slavii bylo zahájeno právě Movembrem, a to proto, že fanoušky tvoří převážně muži. Nemocnice také založila účet, na který mohou lidé přispívat. Z vybraných peněz bude zakoupen přístroj flexibilní cystoskop.

182-27132791/0100 vs.: 103201, 18227132791/0100 vs.: 103201

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy