Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice otevřela zrekonstruovaný pavilon psychiatrie, zvýší se i kapacita lůžek

  • Havířov,

Rok trvala rekonstrukce pavilonu psychiatrického oddělení v havířovské nemocnici, kde se specializují na akutní péči. Přestavbou se zvýšila i kapacita lůžek. Součástí je také nové zázemí pro psychoterapie.

Je nesmírně důležité, v jakém prostředí se pacienti léčí. Zvlášť, když se jedná o psychicky nemocné lidi, kterých neustále přibývá. Pavilon psychiatrie v havířovské nemocnici prošel komplexní rekonstrukcí. Pacienti mají moderní pokoje se sociálním zázemím a balkonem. Vše je vybudováno s ohledem na specifická bezpečnostní opatření. Podobu zcela změnily i terapeutické místnosti a hlavně se zvýšila kapacita pro hospitalizaci.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Před současnou kolaudací to oddělení psychiatrie mělo 26 lůžek a jedním z důvodů rekonstrukce bylo rozšíření lůžkového fondu. Takže dnes místo 26 budeme provozovat 44 lůžek. Navýšení takřka o polovinu.”

Za poslední léta došlo také ke změně zacílení léčby.

Michal Samson, primář psychiatrického oddělení: "Poskytujeme čistě akutní psychiatrickou péči. To znamená, že se staráme o lidi, u kterých vznikly akutní potíže, nebo o lidi, kteří jsou léčeni s duševní poruchou a došlo k dekompenzaci onemocnění duševního. Děláme to proto, protože ten trend je jednoznačný. Po rychlé stabilizaci pacienta, je cílem rychle ho vrátit do jeho běžného domácího prostředí, do jeho rodiny, mezi kolegy.”

Celý pavilon bude v úterý dopoledne zpřístupněn i široké veřejnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy