Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum volnočasových aktivit oslavilo deset let Dnem otevřených dveří

  • Havířov,

Je to deset let, kdy se po rekonstrukci budovy dialýzy otevřelo Centrum volnočasových aktivit na ulici Horymírova. K oslavě výročí se v centru konal Den otevřených dveří, kde se návštěvníci mohli podívat na výstavu prací jednotlivých zájmových kroužků.

Centrum volnočasových aktivit na ulici Horymírova se stalo místem, bez kterého už si neumí zejména senioři představit svůj volný čas. Například tyto dámy už zde chodí od počátku otevření. Což je deset let. I proto se centrum rozhodlo pro Den otevřených dveří. Součástí malé oslavy byla i výstava výrobků.

Bernarda Urbancová, vedoucí odboru sociálních věcí: “Myslím si, že to byla dobrá myšlenka toto centrum zřídit před těmi deseti lety, protože centrum je využíváno na sto procent. Probíhá tady činnost každý den od 9 do 18 hodin. Scházejí se tady různé spolky, organizace, sdružení, různé kroužky. V rámci centra volnočasových aktivit se cvičí, dělají se rukodělné výrobky, přednášky jsou tady, různé besedy. Jednu dobu tu trénovaly i děti. Myslím si, že je to i mezigenerační prostor, kde se mohou setkat i mezigenerační činnosti. My také v rámci těchto prostor děláme i společné akce seniorů a dětí z mateřské školy. Jsou to někdy výrobky, které jsou až neuvěřitelné. Taky za ty mnohé výrobky jsme sklízeli úspěchy na výstavách.”
paní Helena: “S děvčaty se scházíme. Máme jednak ten kontakt. Když nebyl, tak nám chyběl. Spoustu věcí se naučíme jedna od druhé. Vždy někdo něco přinese a naučí to ostatní.”
paní Štěpánka: “Já mám jen samé superlativy. Baví mne všechno, ale nemohu chodit do všeho, protože mám ještě jiné povinnosti doma. Chodím do rukodělného kroužku a dělám mezigenerační akce před Vánocemi a Velikonocemi zdobení perníčku. Chodí babičky, dědečkové i s vnoučaty. Takže jsme rádi, ale covid nám to překazil."

Senioři věří, že opět k přísným opatřením nedojde. Nicméně pokud ano, budou mít proto pochopení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy