Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chcete podpořit útulek v Havířově? Tady je návod na dárky

  • Havířov,

Vždy před Vánocemi lidé hojně pomáhají útulku. Pořádají sbírky, nosí zvířatům nejrůznější dárky. Útulek si pomoci váží. Nyní vám řekneme, co by ošetřovatelé pro psy a kočky uvítali pod stromečkem v letošním roce.

Spotřeba krmiva, pamlsků, dek či ručníků je v útulku opravdu během roku velká. Proto jsou v zařízení rádi, že lidé zvířatům chtějí pomáhat. Nejvíce dárků vždy nosí před Vánocemi. Aniž by si to ale uvědomili, ne každý je vhodný. Například prošívané deky psi rádi trhají a mohou výplň sežrat. Vhodné jsou proto obyčejné tenké deky i s ohledem na to, že psi mají vyhřívané kotce. Útulek vítá i pelíšky, protože v těch se cítí pejsci v bezpečí. Více o vhodnosti dárků řekla vedoucí Dagmar Poláková.

Lidé vám nosí také hračky, ale ne každá hračka je vhodná. Co například tato hračka, mohli byste ji dát pejskovi, nebo tam hrozí nějaké nebezpečí?

Dagmar Poláková, vedoucí útulku Max: “Samozřejmě pejsek si s tím může hrát, ale musí být u toho ten ošetřovatel. Protože pes, když je v zápalu hry, může jak se to třepí ten uzel, tak by to mohl stejně jak tu drť požrat a pak může mít z toho zdravotní problémy. Může tam dojít i k zauzlení střev, když se to dostane do těch střev. Pak jsou tu ještě různé plyšové hračky, které jsou také plněné tou drtí. Neříkám, že nám to nemají přinést, ale v této době máme těchto věcí hodně. Třeba jsme rádi za konzervy, granulky, když nám raději přinesou, piškoty, které musíme kupovat. Granulí teď máme dost, ale co přivítáme, tak je to pro staré psy, protože 80% v útulku je starších pejsků a ti už aktivní granule, které jsou, jim nedělají dobře. Takže přímo pro ty staré pejsky. Přepravky na přepravu koček, malých pejsků ty taky, protože ne všechno vydrží navěky. Třeba se dvířka pokazí, nejde to spravit. I za toto jsme hodně rádi.”

Co pamlsky, ty byste uvítali?

Dagmar Poláková, vedoucí útulku Max: “Určitě bychom přivítali jakékoliv pamlsky. Ne jen pro pejsky, ale máme tu i kočky, takže i pro kočky a co mají všichni psi rádi, tak to jsou piškoty. Mohou to být jenom psí, které jsou bez cukru, ale i klasické piškoty."

V tom období Vánoc jste byli zvyklí, že vás tady navštěvovaly školy. V letošním roce i vzhledem k situaci jaká je, spíše to mají dovést, nebo vás mohou navštívit osobně?

Dagmar Poláková, vedoucí útulku Max: “V současné době ještě i v minulém týdnu nás navštívili, ale nevíme, jaké bude vládní nařízení. Když přijedou, tak akorát nebudeme moci je vzít do vnitřních prostor útulku, jen venku. Ale zase záleží, jaké bude vládní nařízení.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyUXA VKP s.r.o.
Havířov
od 22 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN CORPORATION a.s. Penny Market Karviná 17. listopadu
Karviná
od 17 900 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Veloxses BUILD s.r.o. - Havířov
Havířov
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry