Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zrušení vánočních trhů znamená pro prodejce velké ztráty, z čeho budou žít, nevědí

  • Havířov,

Co s tím zbožím budeme dělat? Kdo nám zaplatí ztráty? Tyto otázky si nyní pokládají prodejci na vánočních trzích. Pochopení pro vládní rozhodnutí o zrušení venkovního prodeje nemají.

Ve čtvrtek odpoledne začali v Havířově prodejci vybalovat své zboží na vánoční trhy. O jejich osudu právě v té době rozhodovala vláda. Do nákupu zboží a produktů investovali stánkaři obrovské peníze. Do poslední chvíle věřili, že k uzavření nedojde.

anketa: "To je to nejhorší, protože musíte dopředu objednat zboží a to je zboží, které nevydrží. Když to zruší, tak nevím, co s tím budu dělat."

Pokud ano, měl byste pro to pochopení a jakou kompenzaci byste uvítal od státu?

anketa: “Pochopení bych proto neměl, když je to ve venkovním prostorách. Když lidé mohou do obchodů a tady venku se lidé rozprostřou, tak pro to pochopení nemám."
anketa: "My jsme naočkovaní stánkaři. My s tím nemáme problém. Věříme tomu, že vánoční trhy budou. Protože lidi nadávali, jak to loni nebylo.”

Co by pro vás znamenalo, kdyby řekli, že se to ruší?

anketa: “Asi zkrachujeme už. Protože celý rok je to špatné. Obrovské ztráty pro nás.”
anketa: "Vybalujeme, takže věříme, že to bude.”
anketa: "Zbytečná práce, to hlavně. Celkově ztráty, ono je to zboží, které se musí dopředu připravit. To není, že to leží doma."

Věříte, že ty trhy zůstanou? 

anketa: "Věřím, musíme věřit.”

Vánoční trhy měly v Havířově začít právě v pátek. Na náměstí však už stojí jen zavřené stánky. Město je ale odvážet nebude.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy