Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově podpořila očkování finanční odměnou

  • Havířov,

Radnice v Havířově zaměstnává přes tři sta lidí. Povinně se testovat muselo zhruba 80 lidí. Kdo se nechá naočkovat, dostane finanční odměnu.

Magistrát už má za sebou první testování neočkovaných zaměstnanců, včetně veřejně prospěšných pracovníků. Povinnost se netýká naočkovaných a lidí, a těch kteří v posledních 180 dnech prodělali onemocnění covid-19.

Milan Menšík, tajemník magistrátu: “My jsme testovali v úterý. Z celkového počtu 325 zaměstnanců jsme testovali 78. Ze 75 VPP jsme otestovali zhruba 16.”

Říkáte, že máte zhruba 75 VPP. To procento proočkování je tam vysoké a dalo by se říct, že i u zaměstnanců. Vy jste je motivovali k očkování?

Milan Menšík, tajemník magistrátu: “Vzhledem k tomu, že jsme tady v minulosti měli pracoviště, které jsme z důvodu plošné karantény museli uzavřít, konkrétně se jednalo o evidenci obyvatel, ŘP a OP, tak jsme po zralé úvaze vyhlásili i zpětně motivační odměnu, protože jsme nechtěli, aby byla pracoviště plošně uzavřena z důvodu karantény a vyplatili jsme zaměstnancům mimořádnou odměnu ve výši 2 500 korun.”

Jak jste na tom momentálně s nemocností na úřadě?

Milan Menšík, tajemník magistrátu: “Aktuálně nějaké izolace máme. Bylo jich na konci minulého týdne devět. Karantény úplně nepočítáme. Nemyslíme si, že to má úplně smysl. Musím říct, že jsem rád a musím všem zaměstnancům poděkovat, kteří se nechali naočkovat, protože opět na stejné evidenci obyvatel došlo k tomu, že po onemocnění jedné zaměstnankyně covidem došlo k vyhlášení plošné karantény a v podstatě tři pětiny zaměstnanců skončily v karanténě. Ostatní byli očkovaní. Sice jsme po tu dobu 14 dnů nebyli schopni dělat práci úplně v plném rozsahu, jak jsme zvyklí, nicméně k uzavření pracoviště nedošlo a ty úkony byť s drobnými prodlevami splněny byly.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy