Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V havířovské nemocnici se narodilo tisící dítě, naposledy se tak stalo v roce 1994

  • Havířov,

Nemocnice v Havířově si dala před několika lety za cíl zvýšit počet porodů. Už v létě začalo být zřejmé, že letošní rok bude rekordní. Tisícovka byla překonána. Naposled se tolik dětí narodilo v roce 1994.

Na toto miminko budou v havířovské nemocnici vzpomínat dlouho. Malá Anežka je totiž tisícím dítětem, které se zde na oddělení narodilo. Tolik porodů zaznamenala nemocnice jen v jednom roce, a to už je hodně dávno.

Michal Mrózek, primář gynekologicko-porodního oddělení: "Pátrali jsme již začátkem léta. Naposledy tolik porodů bylo v roce 1994. Od té doby porodnost začala klesat, pak stagnovala a v posledních dvou, třech letech zase rosteme až do dnešní podoby, kdy to vypadá pro letošní rok na 1100 porodů. Myslím, že bychom to mohli porodit.” 

Anežka přišla na svět hodně rychle během jedné hodiny.

Marcela Janáková, maminka: "Plán byl trošku jiný, jakoby toho porodu. Ale vzhledem k tomu, že to šlo tak děsně rychle, že hodinu po příjezdu do porodnice, už jsem ji držela v náručí, tak jsme nestihli celý plán. Ale to, že personál byl tak skvělý a že ta dula u toho byla a neskutečně mne podpořila, tak si myslím, že to vyšlo na jedničku z hvězdičkou."
Hynek Canibal, primář dětského oddělení: “Radost z toho máme. Máme radost z každého dítěte, které se u nás narodí. Na druhé straně chceme, aby jich nebylo zas tak úplně moc, protože chceme udržet vysokou kvalitu péče. Takže do 1200 by to bylo optimální. A jsme rádi, že se havířovská porodnice stala takovým lídrem v regionu.”

V příštím roce nemocnice plánuje velkou rekonstrukci oddělení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy