Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mobilní kluziště u haly Slavie je v provozu, najednou může bruslit až 70 lidí

  • Havířov,

Mobilní kluziště u sportovní haly Slavie v Havířově je už v provozu. Bruslit bude moci veřejnost po celý den až do večerních hodin.

Ledová plocha na mobilním kluzišti je připravena. Od úterý může veřejnost začít s bruslením. A to v pravidelných blocích každý den od 9 hodin ráno až do 21 hodin večer. Po té si ještě bude moci ledovou plochu na hodinu pronajmout ucelená skupina. Na kluziště se bude veřejnost pouštět v přesný čas vždy jednotně, a to kvůli úpravě ledové plochy. Kapacita areálu je 70 bruslících lidí.

Je možné, že by si ledovou plochu objednala třeba mateřská škola, nebo nějaký klub?

Petr Kostelníček, vedoucí areálu: “Ano je to možné, ale to záleží na dohodě, protože nepředpokládám, že by mateřská škola od devíti do desíti večer bruslila, ale určitě, pokud budou mít zájem, tak máme uvedený telefon na našich webových stránkách. Tam se mohou objednat.”

Ostatní lidé se nemusí objednávat? Prostě přijdou na určitou dobu a pokud to bude kapacita umožňovat, mohou bruslit?

Petr Kostelníček, vedoucí areálu: “Zatím neuvažujeme o objednávkovém systému s tím, že předpokládáme, že kdo přijde, ten si zabruslí. V současné době nemůžeme prodávat občerstvení, tudíž ve stánku, který je u ledové plochy ani neprodáváme vstupenky. Vstupenky prodáváme v hale Slavii na recepci. Dospělí stojí 40 korun na hodinu, dítě 30 korun na hodinu s tím, že jsme vybaveni bruslemi, ale v omezeném počtu.”

Vy jste letos změnili polohu, proč?

Petr Kostelníček, vedoucí areálu: “Minulý rok bylo toto kluziště bylo na druhé straně a jelikož toto kluziště má být trvalé umístěné a v létě probíhají Havířovské slavnosti, tak aby nepřekáželo stánkařům, tak bylo rozhodnuto, že bude přemístěno tady. Jsme závislí na počasí. Efektivní provoz kluziště je do té doby, pokud teplota dlouhodobě nepřesáhne deset stupňů celsia.”

Během veřejného bruslení je zakázán vstup na plochu s hokejkou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy