Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby v Havířově se povinného očkování nebojí, souhlasí i další organizace

  • Havířov,

Sociální služby musely začít omezovat některé činnosti a povolávají také záložní týmy. Denně jím chybí až dvacet zaměstnanců. I z toho důvodu je vedení nakloněno povinnému očkování ve vybraných profesních skupinách. Stejně tak i další organizace.

Stále častěji se nahlas mluví o povinném očkování vybraných profesních skupin. Mezi takové se řadí i pracovníci v sociálních službách. Ředitel největší organizace v Havířově má stanovisko jasné. Očkovat.

Milan Černý, ředitel SSmH: “Z celkového počtu 145 kmenových zaměstnanců v tuto chvíli je proočkovanost po první vakcíně 80 %, po třetí 40 %. Jsou to v tuto chvíli sice čísla povzbuzující, ale doufám, že v tom konečném výsledku se zvednou a v tuto chvíli mohu jenom poděkovat zaměstnancům za jejich respekt a spolupráci.”

Nemáte obavu, že pokud se povinné očkování zavede, tak někteří zaměstnanci odejdou?

Milan Černý, ředitel SSmH: “Myslím si, že to tak nebude, protože opravdu se zaměstnanci hovoříme o těchto věcech a ty dopady jaké to má ten covid, oni to vidí na vlastní oči a setkávají se v každodenní práci. Pokud bychom měli kategorizovat vůbec povinné očkování, umím si to představit.”

Sociálním službám chybí každý den z důvodu nemoci, a to nejen těch spojených s covidem, zhruba 20 lidí a tak jako na jaře se dostávají na hranici možností zabezpečení všech služeb.

Omezena musela být i domácí péče, kdy se pracovníci soustředí jen na základní životní potřeby. Pomáhají však i osamělým seniorům, kteří jsou v izolaci, což je pro organizaci náročné, a to i finančně.

Milan Černý, ředitel SSmH: “Začínáme omezovat služby, omezovat provoz a dneska jsme již povolali záložní týmy. V tuto chvíli je to jak přes kopírák. S tím tedy, že my se opravdu snažíme apelovat nejen na zaměstnance, ale klienty a možná i občany tak, že pokud budou dodržovat základní hygienická pravidla, tak se situace zlepší a v to já pevně věřím. Teď jsme hovořili, jaký je současný stav, ale dlouhodobě hledáme zdravotní sestry zejména pro pracoviště respitní péče a domácí zdravotní péče.”


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy