Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svazek Měst a obcí okresu Karviná bude bez Havířova

  • Havířov,

Už delší dobu Havířov vysílal signály, že nevidí přínos být členem Svazku měst a obcí okresu Karviná. Podle vedení radnice jednoduše Havířov více dával, než dostával. Zastupitelé nakonec rozhodli, že město od smlouvy odstoupí.

V roce 2015 se stal Havířov členem Svazku měst a obcí okresu Karviná. Smyslem měla být společná účast na národních a mezinárodních projektech, příprava a realizace integrovaných projektů a rozvojových strategií, nebo přeshraniční spolupráce. Za účast ve svazku platil Havířov každým rokem poplatek 5 korun za každého občana. Ročně to bylo zhruba 365 tisíc korun. Podle vedení radnice ale účast ve svazku městu nic nepřinášela a zastupitelé podpořili vystoupení ze společného projektu.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Já věřím, že městu jako takovému to nevezme nic. Ono ani nemůže, protože to nic nepřineslo. Město bylo velký přispěvatel do toho spolku, bude moci ty prostředky, které do toho investoval a neměl potom možnost rozhodovat, co se s těmi příspěvky děje, si bude moci rozhodovat samo. My máme velmi dobrou spolupráci napříč našim okresem s jednotlivými obcemi. Chceme se s nimi o těch projektech bavit napřímo, velmi konkrétně a ne přes spolek, který, když jsme si udělali krátkou svodku, tak nám nic nepřineslo.”
Nahlásit chybu


K tématu