Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dárce věnoval havířovské nemocnici mobilní ultrazvuk

  • Havířov,

Hematoonkologické oddělení havířovské nemocnice dostalo jen den před Štědrý dnem krásný dárek. Postaral se o to soukromý dárce, který nemocnici zakoupil nový přístroj.

Hematoonkologické oddělení havířovské nemocnice má nový mobilní ultrazvuk. Díky tomuto přístroji budou moci lékaři pacientům vyhledat například vhodnou žílu pro zavedení dlouhodobého katetru.

David Starostka, primář hematoonkologického oddělení: “Je to vlastně plastová cévka, kterou se zavádí do žíly zejména u pacientů, kteří mají špatný žilní přístup pro nějaký alternativní žilní vstup a pomocí toho ultrazvuku my najdeme vhodnou žílu, která je třeba i hlouběji uložena na předloktí, zápěstí, v loketní jamce. Tou druhou indikací je vyšetření pleurálních výpotků, to znamená tekutiny v pohrudniční dutině. Samozřejmě ten ultrazvuk může sloužit i k základnímu vyšetření tepen na krku.”

Ultrazvuk oddělení zakoupil soukromý dárce, který nemocnicí dlouhodobě podporuje. Část peněz manželé vybrali při oslavě narozenin.

Vojtěch Filsák, dárce přístroje: “Z těch 62 tisíc jsme darovali jedné velice příjemné paní, která je mladá má 23 roků a ochrnula, takže si potřebovala koupit baterky do invalidního vozíku, tak jsme jí věnovali 10 tisíc. Zůstalo 50 tisíc, tak jsme si s manželkou řekli, že teda navýšíme o 200 tisíc a byli jsme oslovení nemocnicí, že tento přístroj velice nutně potřebují. Tak jsme se rozhodli, že těch 250 tisíc dáme dohromady a koupíme přístroj, který je velice důležitý pro naši oblast jako je Havířovsko a celé Ostravsko, které je zatížené zvlášť onkologickým onemocněním.”

Oddělení si vánočního daru velice váží.

David Starostka, primář hematoonkologického oddělení: “To je velmi šlechetný čin a my v nemocnici s panem Vojtěchem Filsákem dlouholetou spolupráci a jsme rádi, že existují tak štědří sponzoři.”
Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: “Já bych chtěl využít tento adventní čas, abych ještě jednou a poněkolikáté v tomto roce poděkoval našim zdravotníkům a ne jen zdravotníkům, ale zaměstnancům naší nemocnice, jak po celý rok zvládali boj s pandemii a ne, že by tady nebyli i pro ostatní pacienty, protože není jen covid. Musíme léčit i další pacienty. Já jsem strašně rád, že jsme to zvládli a velký dík a poděkování patří celému našemu týmu a havířovské nemocnice a stejně tak bych chtěl poděkovat všem pacientům, že s námi měli mnohdy trpělivost, protože ta doba není optimální a i naši lidé jsou ve velkém stresu. Takže moc vás všechny zdravím z havířovské nemocnice a přeji krásné požehnané Vánoce.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy