Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově uspořádala pro osamělé seniory vánoční posezení

  • Havířov,

Zejména pro seniory byl také letošní rok velmi těžký. Nemohli se tolik stýkat a mnozí přišli o své nejbližší, se kterými strávili celý život. Úsměv na tváři jim vytvořili pracovníci sociálního odboru, kteří pro ně uspořádali i za přítomnosti vedení radnice společné odpoledne.

Čtyřicet osamělých seniorů se mohlo sejít v restauraci u krásně nazdobených stolů, zhlédnout vystoupení dětí a následně společně i s vedením radnice vychutnat vánoční jídlo. To vše pro ně připravil odbor sociálních věcí.

anketa: “My bydlíme spolu na Mládežnické se sousedkami. Manžel mi zemřel, tak jsem smutnější. Tak si tady popovídám se známými, kteří tady budou také. Těším se na to, jaký program tu bude, prostě přátelství.”
anketa: “Ale jo, jsem sám na domově důchodců a jak je možnost sejít se trochu. Podívat se po známých a také si odpočinout trochu. Já jsem nejedl schválně.”

Jak budete trávit letošní Vánoce, s rodinou?

anketa: “No nevím, oni mne nechtějí znát, protože jsem prodal zahradu a nedal jsem jim ani korunu. Ale já, jak jsou tam ty důchodkyně, tak já nějakou sbalím a posedíme tam v klubovně a bude to v pořádku.”
anketa: “Je to samozřejmě zážitek, protože jsem tu poprvé úplně. Je to fajn si povykládat s lidmi, které známe. Setkáváme se i z jiných částí města i to je fajn.”

Jak vy budete trávit Vánoce, budete s rodinou?

anketa: “Budu u syna, protože mi také zemřel manžel vloni, bohužel na covid. Takže u syna, ale pobrečet si půjdu domů.”
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Ono si to málo kdo uvědomuje, ale pro ně je to období velmi těžké, protože jednak ta nemoc si vybírá oběti hlavně mezi lidmi, kteří jsou zkušenější než my. A já sám se rád setkávám se seniory, protože jednak je to tradice, kterou chceme dále udržovat. Já jsem velmi rád, že se nám to podařilo letos zorganizovat, protože loni to kvůli podstatně horší epidemiologické situaci nebylo možné. Takže letos jsem opravdu rád, že se nám to povedlo. A doufám, že si to naši senioři užijí, protože je to hlavně pro ně.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy