Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zástupci havířovské radnice mají do nového roku mnoho přání, která by chtěli splnit

  • Havířov,

Vánoční dny jsou za námi a Nový rok už klepe na dveře. My jsme proto oslovili zástupce vedení radnice, aby za svůj resort vypíchli priority, které by chtěli v příštím roce pro obyvatelé Havířova splnit.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora pro ekonomiku a správu majetku: “Milí Havířované, z pozice ekonomického náměstka bych vás rád informoval o akcích, kterém budou následovat v příštím roce. My bychom strašně rádi z naší strany udělali maximum pro to, aby se vám v Havířově dobře bydlelo. Pro někoho jsou důležitá parkoviště, pro někoho jsou důležitá školní zařízení, pro někoho rekonstrukce elektroinstalací, popřípadě vybavení bytů. Pro někoho je důležitá bezpečnost. To jsou všechno oblasti, ve kterých my plánujeme v následujícím roce investice v rozsahu cca 360 milionů korun pro rok 2022. A jedna z velkých akcí, kterou plánujeme a měla by být rozvrstvená po dobu čtyř následujících let, je kompletní rekonstrukce datových sítí a elektroinstalací ve všech MŠ a ZŠ v našem městě Havířově. Toto je akce, která bude významná, aby určila už jednou provždy parametry, které jsou vhodné pro 21. století pro to, aby naše děti se ve školách mohly vyučovat a mohly využívat nové prostředky virtuální realitu a jiné, které jim pomohou v jejich vzdělávání a do budoucna. Milí Havířované. Do nového roku bych vám chtěl popřát především hodně elánu, sil, zdraví, které budeme všichni potřebovat. Ať všechno zvládnete, jak potřebujete a myslím si, že více úsměvu by neuškodilo. A to vám všem přeji já Ondra Baránek a těším se.”
Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora pro investice: “Vážení spoluobčané, já bych chtěl v příštím roce dokončit akce, které jsou již rozjeté v tomto roce. A to je hlavně výpravní hala, kde když skončíme v příštím roce, tak dokončíme velkou rekonstrukci za cca 250 milionů celého přednádražního prostoru i využití haly. Dále nám pokračuje domov U Jeslí, který také věřím, že se nám podaří v příštím roce. Ale co plánujeme a co je před námi, tak budeme tvořit cyklostezky jak projekčně, tak budeme stavět. Budeme také stavět parkoviště, budeme prostě pokračovat v rozvoji města. Těch věcí je před námi hodně. Například zmíním ještě kontejnerová stanoviště, které bychom také ve větší míře chtěli změnit tak, ať je to příjemné místo. Dále připravujeme řešení křižovatky Fryštátská x Dělnická, kde vznikne kruhový objezd a věřím, že tu situaci to vyřeší. Obecně se snažíme řešit problematická místa v dopravě v Havířově. A jelikož mám možnost vám popřát to nejlepší do nového roku, tak bych tak rád učinil. Přeji hlavně pohodový, klidný, bez stresový a doufejme už bez covidový příští rok.”
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora pro školství a kulturu: “Vážení Havířované, jako náměstkyně pro školství a kulturu bych si přála, aby se nám podařilo v příštím roce realizovat konečně hřiště na ZŠ Gorkého, které využívají společně i studenti gymnázia a ve spolupráci s krajem si myslím, že se dočkáme. Další na řadu přijde i hřiště na ZŠ Na Nábřeží, protože toto hřiště je tady v původním stavu od doby, kdy škola funguje a toto hřiště je zakotveno v akčním plánu sportu, takže i tady budu ráda, když se realizace povede. Za kulturu si přeji, aby se nám podařilo pro občany realizovat akce, na které jsou zvyklí, ale také i nové věci, které jsme zkoušeli i letos a měly velký úspěch. A protože se bude tvořit nová koncepce kultury, tak věřím, že tím, že do práce na této koncepci vtáhneme různé zástupce klubů a spolků kulturních, že přijdou s novými inovativními nápady, které budou naši občané kvitovat. Na závěr bych vám všem chtěla popřát do nového roku hlavně zdraví, ať ten příští je lepší, než byly ty předchozí, které pro nás nebyly moc příjemné.”
Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora pro sociální oblast: “Vážení občané Havířova. Do nového roku mám spoustu neskromných přání. Jedním z nich je dostavba, nebo dokončení rekonstrukce budovy U Jeslí, která je na Šumbarku a bude sloužit jako denní stacionář pro osoby, které momentálně využívají služby v organizaci Santé. Jedná se o budovu, která bude po rekonstrukci plně bezbariérová a měla by nahradit dosavadní středisko, které je využíváno i lidmi na vozíku. Tím, že bude budova plně bezbariérová, tak bude splňovat veškeré standardy a veškeré požadavky, které dnešní moderní doba přináší. Dalším mým přáním je, pomoci k tomu, aby na území Havířova vyrostl ještě jeden domov pro seniory. Momentálně jednáme s krajským úřadem, který má tento záměr a chtěli by realizovat rekonstrukci budovy na Junácké. Do nového roku bych vám chtěla popřát mnoho zdraví, protože to je momentálně pro všechny důležité, ale také trochu štěstí, pohody a spokojenosti.”
Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “Vážení spoluobčané. Jako radní pro sport bych chtěl vyjádřit svá přání do příštího roku. V prvé řadě věřím, že se podaří dokončit největší městská investice do oblasti sportu, a to je rekonstrukce výpravní haly na vlakovém nádraží, jakožto přestavba na multifunkční sportovní arénu. Dále doufám, že se nám bude dařit pokračovat v rekonstrukcích školních hřišť, kdy po rekonstrukci hřiště ZŠ 1. Máje bychom příští rok měli zrekonstruovat společné hřiště ZŠ Gorkého a Gymnázia Komenského ve spolupráci s MSK. Věřím, že budeme pokračovat v zatraktivnění krytého bazénu na Šumbarku, který přešel pod správu SSRZ, kde rozšíříme kapacitu sauny a vybudujeme solnou jeskyni. Dále věřím, že se povede dokončit areál beach volejbalu v rámci druhé etapy tak, aby areál na koupališti byl opravdu důstojným stánkem pro volejbalisty. Věřím také, že se povede přebudovat mobilní kluziště na celoroční provoz v areálu Slavie. Vážení spoluobčané, dovolte, abych vám popřál do nového roku hlavně to zdraví, protože není nic důležitějšího a všechno ostatní už potom půjde samo.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy