Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Posilovací dávku mohou dostat všechny věkové skupiny, mladí lidé se prozatím příliš nehlásí

  • Havířov,

Očkovací centrum v havířovské nemocnici zvládá každý den uspokojit všechny zájemce o vakcínu. Od tohoto týdne si mohou přijít pro posilovací dávku také lidé starší 18 let. Prozatím ale mezi mladými není zájem příliš velký.

V úterý se očkovací centra otevřela už pro všechny věkové skupiny. Na větší nápor lidí z kategorie 18+ byli připraveni i v Havířově.

Jana Nabielcová, vedoucí vakcinačního centra Nemocnice Havířov: “18+ bylo puštěno 4. ledna a za ty dva dny za 4. a 5. nás navštívilo jenom osm zájemců, kteří přišli na třetí posilující dávku. Ten zájem zatím není tak veliký. Je možné, že ta osvěta ještě není silná, že osmnáctiletí mohou přijít po pátém měsíci a dneska máme objednáno pouze tři zájemce.”

Ministr zdravotnictví v posledních dnech několikrát uvedl, že každý kdo chce vakcínu, může přijít kamkoliv bez objednání.

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: "V tuto chvíli nám nepřišly žádné oficiální pokyny. Takže vyčkáváme. Naše nové očkovací centrum, které jsme přesunuli ze sportovní haly má kapacitu přes 650 očkovanců, ale celkově ten prostor je daleko menší. Takže ve chvíli, kdy se vytvoří fronta, tak ti lidé musí stát venku a mnohdy to není komfortní z důvodu počasí. Takže by bylo asi lepší prozatím pokud to půjde a pokud nebudeme mít jiné pokyny, neustále respektovat to, že se budou rezervovat přes rezervační systém Reservatic.”

Stejný názor na věc má i krajská nemocnice v Karviné. I zde kvůli plynulosti prozatím upřednostňují objednávání přes rezervační systém.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy