Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z bývalých jeslí v Havířově vznikne nejmodernější budova pro sociální účely

  • Havířov,

Práce na přestavbě bývalých jeslí na stacionář pro lidi s mentálním hendikepem v Havířově je v plném proudu. Rekonstrukce, která si vyžádá více než 40 milionovou investici, by měla být dokončena v září tohoto roku.

Těžká technika najela do prostoru bývalých jeslí na Šumbarku. Z budovy, která bude po rekonstrukci sloužit organizaci Santé, zbyl jen skelet. Část šla úplně dolů, aby vznikl prostor pro výtah.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Zůstaly tady pouze svislé nosné konstrukce, střešní konstrukce a prakticky všechno ostatní bude nové. To znamená, přijdou tam nová okna, dveře, příčky, které budou rozdělovat místnosti. Budou tam nové rozvody elektřiny, nové rozvody zdravotechniky. Zakázku jsme soutěžili ještě v minulém roce, kdy ještě ceny nebyly tak vysoko. Takže myslím, že cena je dobrá a jsem za to rád.”

Po rekonstrukci se stane tato budova nejmodernější pro sociální účely.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: “Bude určena pro klienty, kteří v současné době chodí do organizace Santé do denních stacionářů. Takže toto bude denní stacionář právě pro klienty s mentálním, nebo kombinovaným zdravotním postižením a tím, že tedy bude plně bezbariérová, tak tady najdou zázemí pro sebe vlastně zejména lidé, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík." 

Rekonstrukce by měla být dokončena do září a vyjde na zhruba 43 milionů korun. V další etapě bude následovat revitalizace zahrady.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail