Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby nemohou přijít kvůli omikronu o mnoho zaměstnanců

  • Havířov,

Podle odborníků omikronem onemocní velké procento lidí. Pokud budou mít zaměstnanci pozitivní test, ale neprojeví se u nich příznaky, budou moci v určitých profesích chodit do práce. Na to spoléhají i v Technických službách v Havířově.

Svoz odpadu, zimní údržba, správa kanalizace či pohřebnictví. To jsou jen některá odvětví, která zabezpečují Technické služby v Havířově, a u kterých nelze zastavit provoz.

V Technických službách pracuje na 170 zaměstnanců. Nyní je z různých důvodů na nemocenské zhruba 30 lidí.

Ludvík Martínek, ředitel TSH: "Zatím to zvládáme ještě v pohodě. Máme ještě nějakou rezervu, když to takto řeknu." 

Kdy nastane problém, pokud byste přišli o kolik lidí, kteří by byli pozitivní, měli symptomy a museli by zůstat doma?

Ludvík Martínek, ředitel TSH: "Nedokážu si představit, když by nám omarodili všichni řidiči svozových vozidel. Určitě najdeme člověka s patřičným oprávněním na takové vozidlo sednout. Ale pokud nemá praxi, jak se chová takové těžké vozidlo v úzkých uličkách mezi domy v Havířově, nezná trasy, byl by to problém.”

Samotné testování dvakrát týdně organizace zvládne pomocí vyčleněných pracovníků.

Kamil Padisák, vedoucí zimní údržby TSH: "V případě pozitivity, dle informací ministerstva zdravotnictví, zaměstnanec bude muset výsledek ohlásit svému ošetřujícímu lékaři a my co by organizace musíme výsledek nahlásit KHS v Ostravě. Následně rozhodneme, zda toho pracovníka budeme potřebovat v práci a k tomu máme také nějaká opatření.” 

Aby organizace stihla otestovat všechny zaměstnance a nenarušil se provoz, budou s testováním začínat už v pět hodin ráno. 

Nahlásit chybu


K tématu