Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kdo nezaplatí za dopravní přestupek, může přijít o SPZ, strážníci mají novou pravomoc

  • Havířov,

Řidiči, kteří dluží za pokuty spáchané v dopravě, mohou přijít o registrační značky svých aut. Tuto novou pravomoc mají od nového roku kromě policistů, nebo celníků, také strážníci městských policií.

Nezaplatit pokutu za dopravní přestupek, může řidičům hodně znepříjemnit život. Strážníci se už chystají využívat novou pravomoc.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Městská policie té se to týká pouze na území města. To znamená, že pokuty, které byly řidiči, nebo provozovateli vozidla, to znamená týká se to obou, pokud někomu půjčím vozidlo a dlužím, může být ta registrační značka odejmuta v obou případech. A my máme tu pravomoc že, pokud víme, že ten dluh je, to řešit. V této chvíli to prvotní, které budeme řešit my jako MP, to budou pokuty na místě nezaplacené, které nám řidič, nebo provozovatel dluží. Musíme mu nařídit, aby odstavil vozidlo na nejbližším vhodném místě a pak jsou dvě možnosti. Buď to mu odebereme registrační značky, on by nám měl je vydat, pokud ne, tak mu je odebereme a v případě, že ne, tak použijeme prostředek k zabezpečení odjezdu vozidla. On má možnost to namístě uhradit, tím pádem to padá celé a pokračuje dál."

Vy máte přehled, kolik je takových dlužníků na území města?

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “My jako MP máme přehled o všech pokutách na místě nezaplacených, které jsme uložili a které zatím nejsou poslány na magistrát. Protože ve chvíli, kdy my to postoupíme na magistrát k dalšímu řešení, už to pro nás končí. My budeme moct, až se dostaneme do dalších evidencí, řešit i tyto přestupky, ale technicky je to složitý problém.”

Novou pravomoc strážníků vítá i radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Tato praxe je v okolních zemích běžná. V Rakousku, když máte nezaplacenou pokutu, tak tam už příště na dovolenou nepojedete, nebo neprojedete, protože vás policie zastaví, vozidlo vám odstaví a musíte tu pokutu zaplatit. Tady se jedná o hříšníky, kteří stabilně neřeší pokuty, páchají přestupky a ten systém na ně nedosáhl, protože vymoct ty pokuty nebylo možné. Já jsme za tuto pravomoc pro MP rád. Ten proces není jednoduchý, nastavení toho systému, protože pro mne je důležitý ten systém. Tady nejde o to, někoho šikanovat, jde o to, aby ten systém byl unifikovaný, aby se aplikoval vždy stejně."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail