Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově provedla kontrolu zabezpečení školek, odhalila nedostatky

  • Havířov,

Radnice po útěků dvou dětí ze zahrady v Mateřské škole Petřvaldská udělal kontrolu ve všech dalších zařízeních. A odhalila nedostatky. Také sleduje výsledky testování dětí ve školách a počet pozitivních stoupá.

V žádném případě se nemůže stát, že branky do areálu mateřských škol budou otevřené. Právě kvůli špatnému zabezpečení a nepozornosti učitelek odešly nedávno dvě děti ze školky na Petřvaldské ulici.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Naše techničky z odboru školství mají za úkol teď namátkově kontrolovat stav zabezpečení, bezpečnosti pro malé děti ve všech školkách. Jednu kontrolu už máme za sebou a ne všude je to tak, jak by to mělo být."

Jaký problém objevily vaše techničky?

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Někde jsou benevolentní v uzamčení těch branek. Já vím, že branky jsou odemčené v době, kdy si jdou rodiče pro děti po obědě, vyzvedávají si je, ale pak se musí dbát na to, aby to vždy někdo kompetentní zamkl, protože ještě odpoledne jsou děti na zahradě a nemůže se stát, aby tam vnikl někdo cizí, nebo, aby děti odešly tak, jak se to stalo na MŠ Petřvaldská.”

Konkrétně na této školce dojde k úpravě. Vchod, kde se nachází parkoviště, kontejnerová stání a hlavně prostor pro zásobování, bude oddělen plotem od zahrady.

Odbor školství také sleduje výsledky testování dětí i zaměstnanců ve školách. A čísla rostou. Zatímco 13. ledna vyšly pozitivní testy jen u tří dětí a jednoho zaměstnance, 17. ledna už to bylo celkově v 36 případech. Je jisté, že situace se bude ještě zhoršovat. Poslanci nyní budou rozhodovat o navýšení dnů ředitelského volna.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Já myslím, že je to dobrý krok, pokud se schválí, protože každá ta škola prochází tím covidovým onemocněním jinak. Nelze stanovit, že teď to zavřeme všechno najednou, protože bylo by to škoda kvůli těm školám, které mají v pořádku děti, jsou zdravé, aby byly co nejvíce ve škole. Ředitel si může rozhodnout tím pádem sám, jak těch deset dnů samozřejmě využije, protože jsme měli třeba před Vánoci školy, kde bylo pouze padesát žáků na celé škole a ředitel vyhlásil ředitelské volno, ale dnů má pouze pět, které se většinou používaly na takové technické opravy, havárie, ale teď bude těch deset dnů proto, aby ředitel mohl operativně zakročit a vyhlásit distanční výuku a nechat děti doma.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail