Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově opět řádí pytlák, blízko zástavby rodinných domů usmrtil zdatného srnce

  • Havířov,

Havířovští myslivci opět bojují s pytlákem. Na stejném místě jako v loňském roce naši o víkendu ostatky mrtvého čtyřletého srnce. Případem se už zabývá policie. Myslivci žádají pomoc i od veřejnosti.

Smutný pohled se naskytl v neděli ráno myslivcům z Havířova. V lese za obchodním domem Globus v Prostřední-Suché lovecký pes při obhlídce revíru našel ukryté ostatky zdatného srnce. Není to poprvé. V loňském roce téměř na stejném místě byla takto pytlákem odlovena dvě zvířata.

Daniel Varga, hospodář Mysliveckého sdružení Havířov: "Ohledně dalšího uloveného kusu, tento rok vlastně první, tak si myslím, že to asi nebude moc normální člověk, když zdevastuje takto chovný kus, ořeže končetiny. Zase, kdo ví, jestli ten kus už byl mrtvý a je to smutné. Minulý rok to byla srna dva dny před kladením, před porodem, srnec chovný a teď nám začal zase pytlačit.”

Pokaždé se to stane v této lokalitě. Myslíte, že je to někdo místní?

Daniel Varga, hospodář, Mysliveckého sdružení Havířov: "Máme podezření, že to je někdo z této lokality. Každopádně chodí s baťohem. Když pytlačí, uřeže končetiny, které si dá do batohu.”

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: “Policie zahájila úkony v trestního přečinu pytláctví. Během následujících dnů prověří všechny získané poznatky, zajištěné stopy se budou analyzovat. V případě dopadení a usvědčení pachateli hrozí odnětí svobody na dvě léta.”

Pokud veřejnost uslyší střelbu v lese nebo u lesa, může kontaktovat myslivecký spolek a také policii lince 158.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail