Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Havířova přijel rekordní počet vzpěračů veteránů, závody trvaly až do večerních hodin

  • Havířov,

V Havířově se konalo první kolo ligy vzpírání veteránů. Zasloužilí sportovci byli už tak hladoví po závodech, že se jich přihlásil rekordní počet. Soutěž tak musela být rozdělena do tří skupin.

Ve vzpěračské hale Baníku Havířov zažili sportovci atmosféru, na kterou dlouho nezapomenou. Ligy masters se zúčastnil rekordní počet závodníků, a to přes padesát.

Dalibor Klimša, manažer SKV Baník Havířov: "Určitě je to tím, že dva roky se nezávodilo a ti co trénovali někde ve sklepech, nebo v oddílech, když mohli, tak dneska to chtějí prodat a je to jen dobře a jsme rádi, že je máme.”
Tibor Mezei, vzpěrač: “Fakt jsme rádi a děláme rekordy, protože co jsme doma trénovali, tak tam nebyli žádní diváci, nikdo. Ani jsme na tréninky nemohli chodit. Já venku trénuji pod šopou, normálně venku, jak Rambo. Čepice, rukavice. Děláme, co můžeme. Ta atmosféra je bombastická, protože je tu rekordní účast lidí. 57 to ještě nikdy nebylo. Ta atmosféra, ty staré známé tváře. Je to nádherné.”

Jaký by tady mohl padnout rekord, co se týče váhy, zvednuté nad hlavu?

Dalibor Klimša, manažer SKV Baník Havířov: “Určitě to bude také rarita, protože náš závodník Kamil Kučera, který se pravidelně účastní závodů ještě ve veteránských letech, což už je nad 35 MS, dokonce byl v přípravě na olympiádu, kdy bohužel kvůli zpřísněným podmínkám a startům v Evropě, nemohl odcestovat, tak si myslím, že rekord by mohl padnout. Přes dvě stě kilo by mohl nadhodit ve veteránské soutěži, což je taková rarita, protože ti veteráni přes dvě stě kilo nenadhazují v žádné váze.”
Kamil Kučera, vzpěrač: “Teď jsme na začátku přípravy na ME. Člověk nemá kam spěchat, na tréninku jsem byl o dvacet kilo méně. Takže pro mne takový splněný cíl, že jsem si chtěl vyzkoušet techniku. No a 201 jsem šel proto, že, kdybych šel dvě stě, tak udělám 399 bodů, těch 201 bylo 400. Což je takové hezké. Nevím, zda to je veteránský rekord, ale možné to je.”
Julie Švecová, vzpěračka: “Každé závody mne baví, i když ještě nejsem úplně ve formě a přišla jsem si to užít jen tak s kluky od nás z oddílu vzpírání Haná.”


Nejen že padl veteránský rekord, ale rekord padl i v délce trvání závodu, který skončil až v 21 hodin. První místo získal tým z Teplic, domácí Havířov skončil na druhém místě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail