Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti si užily jarní tábor ve Pstruží v opravené budově, Havířov do rekonstrukce investoval miliony korun

  • Havířov,

Havířov má jediné rekreační středisko, do kterého mohou jezdit děti na tábory a různé jiné pobyty. Budova už byla ale dlouhé roky ve špatném stavu. Na podzim prošla rekonstrukcí tak, aby byla připravena už pro jarní tábor.

Takto ještě v minulém roce vypadala turistická základna Střediska volného času Asterix ve Pstruží. Děti, které nyní přijely na jarní tábor, viděly velkou změnu. Budova je zateplená, má novou fasádu, zcela opravenou střechu. Město investovalo do rekonstrukce přes tři miliony korun.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Dvacet let se asi nesáhlo na tuto budovu, která stojí od roku 1960 a město Havířov má tuto turistickou základnu dlouhá léta a bylo zapotřebí už s tím konečně něco udělat, protože to je jediný prostor proto, aby mohly děti někam vyjet." 

Změny si všimli vedoucí táboru i děti.

Karolína Mendlová, vedoucí: "Já tady jezdím také od svého útlého dětství, takže si ještě pamatuji, jak tady byla kamna, je to nádherné. Co se dá říct. Stále se to zlepšuje a zlepšuje.”
anketa: "Přijeli jsme v neděli a budova je hezká. Má novou střechu, fasády, je to tu zateplenější a je to tu o hodně lepší.”

A co jste za celý týden dělali?

anketa: “Hráli jsme týmové hry, někdy jsme hráli jako jednotlivci s malými dětmi a venku hrajeme vybíjenou a hráli jsme, kdo bude mít nejlepšího sněhuláka.”

Další děti se na základnu podívají v létě, kdy Asterix organizuje na celé prázdniny mnoho turnusů s různou tématikou.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail