Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov opravil svou turistickou základnu, děti jarní tábor strávily již v zateplené budově

  • Havířov,

Havířov má jediné rekreační středisko, do kterého mohou jezdit děti na tábory a různé jiné pobyty. Budova už byla ale dlouhé roky ve špatném stavu. Na podzim prošla rekonstrukcí, tak aby byla připravena už pro jarní tábor.

Takto ještě v minulém roce vypadala turistická základna Střediska volného času Asterix ve Pstruží. Děti, které nyní přijely na jarní tábor, viděly velkou změnu. Budova je zateplená, má novou fasádu, zcela opravenou střechu. Město investovalo do rekonstrukce přes tři miliony korun.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Dvacet let se asi nesáhlo na tuto budovu, která stojí od roku 1960 a město Havířov má tuto turistickou základnu dlouhá léta a bylo zapotřebí už s tím konečně něco udělat, protože to je jediný prostor proto, aby mohly děti někam vyjet a mohly se vyžít a nejen v létě, ale přes víkendy, jarní prázdniny a i pro naše havířovské občany, kteří si chtějí vyjet na prodloužený víkend, tak je tady taky taková možnost, pokud tedy je místo. Jsem ráda za to, že se to podařilo.”

Změny si všimli vedoucí táboru i děti.

Karolína Mendlová, vedoucí: “Já tady jezdím také od svého útlého dětství, takže si ještě pamatuji, jak tady byla kamna, je to nádherné. Co se dá říct. Stále se to zlepšuje a zlepšuje.”
anketa: “Přijeli jsme v neděli a budova je hezká. Má novou střechu, fasády, je to tu zateplenější a je to tu o hodně lepší.”

A co jste za celý týden dělali?

anketa: “Hráli jsme týmové hry, někdy jsme hráli jako jednotlivci s malými dětmi a venku hrajeme vybíjenou a hráli jsme, kdo bude mít nejlepšího sněhuláka.”
anketa: “Přijedu tu v létě a jsem tady poprvé se sestrou. Je to tady hezké.”
anketa: “My večer si s klukama na pokoji povídáme a holky vedle tam hodně ječely.”

Na každém táboře je vždy diskotéka. Už jste nějakou měli? Pokud ano, jaké to bylo?

anketa: “Dvě a bylo to dobré. Tančil jsem s holkama, bohužel. Hráli jsme hry, aktivity, pexeso. Hráli jsme pantomimu. Jeden ukazoval a zbytek to hádal. Takže se mi to dost líbilo.”

Další děti se na základnu podívají v létě, kdy Asterix organizuje na celé prázdniny mnoho turnusů s různou tématikou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail