Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomoc potřebuje stále více uprchlických rodin, Havířov mapuje situaci

  • Havířov,

Ve městě už je ubytováno více než 500 uprchlických rodin. Naplněny jsou už i kapacity internátních středních škol. Radnice nyní začne vybavovat základními věcmi první městské byty.

Na havířovském úřadu práce už se zaregistrovalo zhruba 500 uprchlíků z Ukrajiny. To ale nemusí být zdaleka celkový počet lidí, kteří už bydlí na území Havířova. Rada města schválila první desítky bytů, které muže rodinám nabídnout.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Zaprvé jsme schválili tento materiál pomoci, ale vybavovat úplně tím nejnutnějším zařízením, aby měli ti lidé kde přespat, na čem přespat a popřípadě nějaký stůl, nádobí a takové základní věci, které potřebují. Samozřejmě využijeme možnosti našich dobrovolnických center.”

Nejdůležitější úkol bude se postarat zejména o malé děti.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Protože máme echo, že přijdou do Havířova děti, které jsou nyní ve Vyšních Lhotách a tam jsou kapacity plné, tak už se začínáme starat i o postýlky, nebo dětská lůžka. Udělali jsme šetření na našich mateřských školách a zjistili jsme, že můžeme použít přes devadesát dětských lůžek, které tam mají ve školách navíc, nebo jsou to lůžka, která jsou vyřazena.”

Umístit děti do škol nebude tak velký problém. Horší to bude s malými dětmi v mateřinkách. Proto město zváží i vytváření dětských skupin.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail