Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj s havířovskou radnicí zvažuje, že postaví nový domov pro seniory

  • Havířov,

Havířov potřebuje další domov pro seniory se zvláštním režimem. S tím chce městu pomoc kraj. Původně obě strany plánovaly, že by se mohla pro tyto účely zrekonstruovat budova bývalého učiliště na Junácké ulici. Nyní je ale ve hře, že se postaví domov na zelené louce.

Takto si před časem prohlíželi zástupci města a kraje objekt bývalého učiliště na Junácké ulici. Plán byl takový, že se budova přestaví na domov pro seniory. Nyní je ale ve hře jiná možnost, o které informoval primátor města na zastupitelstvu.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My teď projednáváme s krajem jinou variantu, že bychom postavili objekt úplně nový, jak se říká na zelené louce, protože pro takové stavby teď momentálně existuje dotační titul, na který bychom si mohli sáhnout a to je jak pro kraj, tak pro město výhodné. Ten dotační titul není možné využít na rekonstrukci, takže to je ten důvod. Zatím to vypadá, že disponujeme vhodnými pozemky pro tuto stavbu a je to jedna z našich klíčových priorit.”

Investorem projektu by byl kraj s tím, že město by se podílelo na provozu domova.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Samozřejmě, když kraj participuje s městem na těch nákladech, tak je to pro obě strany výhodnější, protože nenese celé náklady. Jsou celkem tři lokality. Dvě na Šumbarku a jedna ve městě. Tam posuzujeme vhodnost a jakmile budeme mít nějaké parametry, tak to podrobíme i veřejné diskuzi, která z těch lokalit bude i pro občany nejlepší.”
Nahlásit chybu


K tématu