Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově otevře v areálu školku, zdravotníci to vítají

  • Havířov,

Havířovská nemocnice otevře přímo v areálu pro zaměstnance nemocniční školku tak, aby se zejména lékařky a zdravotní sestry mohly co nejdříve vracet z mateřské dovolené zpět do práce. Projekt podpořila dotací i radnice.

Nejpozději do října by se tyto prostory v areálu havířovské nemocnice měly proměnit ve školku s kapacitou 24 dětí.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Budou mít na pracovišti dítě řekněme od toho jeslového věku až do té předškolní přípravy. Vznikne ta školka v provozovně bývalé prádelny vedle jídelny. Takže tam bude dostupnost čerstvé stravy, s tím, že tam budou mít děti k dispozici velkou tělocvičnu, hernu, zahradní prostory tak, jak to v každé školce má být.”
Lenka Škutová, vedoucí sestra: "Určitě je to skvělá věc pro nemocnici, už jenom proto, že se nám sestřičky mohou vracet dříve z mateřské dovolené a mohou přijít i když jsou miminka ještě malé a využít těch jeslí."
Martina Malíková, porodní asistentka: "Ta školka, my už jsme to chtěli vlastně už před deseti lety, akorát to nebylo furt možné realizovat. Budeme rádi, když se toto posune."

Realizaci školky podpoří i radnice.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Od roku 2016 jsme asi proinvestovali 20 milionů do objektu nemocnice, a to především do vybavení některých oddělení. Ať už magnetické rezonance, nebo porodního oddělení, protože je to jednou z priorit města."

Zastupitelé tento týden schválili, že na projekt dětské skupiny vyčlení pět milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail