Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK pro školství a sport: "Posílit kvalitu technického vzdělávání je jednou z hlavních priorit Moravskoslezského kraje. Chceme také zvýšit zájem o studium technických a přírodovědných oborů, proto průběžně pracujeme na zkvalitňování výuky i technického zázemí odborných učeben. Je nutné, aby naše střední školy reflektovaly dynamický technologický vývoj, aby se žáci měli možnost s novými technologiemi seznámit a získali kompetence s nimi pracovat. To ocení nejen jejich budoucí zaměstnavatelé. Absolventi jsou totiž často velmi úspěšní na trhu práce a díky svým dovednostem a znalostem mohou nastartovat svou pracovní kariéru."
Škola má dokončenou rekonstrukci učebny fyziky, chemie a ekologie, tedy přírodovědných oborů. Škola má také novou strojovnu a zmodernizovanou svařovnu, klempírnu, dokončuje vybudování učebny robotiky a automatizace.
Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "Učebna přírodovědných oborů je díky investici ve výši 1,5 milionu korun zrekonstruovaná a má moderní vybavení včetně didaktických pomůcek či mikroskopické techniky. Do krajského projektu Přírodní vědy v technických oborech byly zapojeny ještě další tři střední školy, celkem bylo v projektu profinancováno zhruba 9 milionů korun, přičemž 85 % nákladů pokryla dotace z EU, 5 % se podílel stát, finanční spoluúčast kraje byla 10 %."
Nová strojovna, svařovna, klempírna a klubovna Centra kariérního poradenství byly financovány z projektů OKAP I a II (Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v Moravskoslezském kraji). Celkově přišly na necelých 5 milionů korun.
Vladislav Walach, ředitel Střední školy polytechnické: "Naší škole se podařilo uspět s žádostí o dotaci z evropských zdrojů v rámci projektu Interreg SK–CZ. Ve spolupráci s partnerskou střední školou ze Slovenska jsme získali prostředky na vybudování učebny robotiky a automatizace. Obě školy budou mít moderně vybavenou učebnu, v rámci projektu také vytvoří vzdělávací metodiku, která bude zahrnovat učební texty, videonahrávky, pracovní listy i zadání praktických úloh. Cílem tohoto projektu je také zvýšit odborné kompetence našich pedagogů."
Učebna robotiky je již před dokončením. Aktuálně se zprovozňuje 11 robotických ruk včetně vybavení, výuka žáků v této nové učebně by měla začít ještě v tomto měsíci. Celkové náklady na její vybudování byly vyčísleny na 1 milion korun.