Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci a studenti se těší na nové hřiště u ZŠ Gorkého v Havířově

  • Havířov,

Práce na rozsáhlé rekonstrukci hřiště u ZŠ Gorkého v Havířově značně pokročily. Stavba by měla být dokončena na konci listopadu. Žáci se už na nové sportoviště moc těší.

V srpnu najela do areálu ZŠ Gorkého a Gymnázia Komenského těžká technika. Staré sportoviště bylo zcela odstraněno. Nyní už začíná mít hřiště jasné obrysy. Práce jdou podle harmonogramu.

Bohuslav Niemiec (SPOLU), náměstek primátora: "Celková hodnota toho projektu je nějakých 28 milionů korun. V úpravách se ušetřilo zhruba milion korun, takže 27 milionů korun s tím, že tady bude čtyřpruhá běžecká dráha. Budou tady dvě hřiště pro dvě školy. Uprostřed bude umělá tráva pro malou kopanou a samozřejmě doskočiště, potom koulařský sektor a další věci.”

Žáci i studenti se na nové sportoviště těší.

anketa: “Na to nové hřiště se určitě těším, akorát ho už využiji málo, protože vycházím ze školy, protože maturuji. To staré hřiště bylo už zastaralé, koše na basketbal už byly zrezivělé, to samé branky ty už neměly ani sítě na fotbal. To nové, jak jsem už viděl jak se staví, tak se na něho těším, je to pěkné.”
anketa: “My teď chodíme na halu Slavii a tam jsme spojení a tam máme tělocvik. Těším se. To staré hřiště, už mě to tam nebavilo a těším se, že bude nové a tělák bude lepší.”
anketa: “Já si myslím, že tělocvik je dobrý kvůli tomu, ať se děti hýbou. Ať nesedí pořád jen v lavicích, nějaký pohyb je důležitý. Klidně bych tělocviku i přidal do budoucna, ale to uvidíme. Já jsem chodil na Gorkého na základní školu a za tu dobu se hodně říkalo, že se bude dělat nové hřiště, ale začalo to až teď, když budeme odcházet z gymplu, takže moc rád nejsem.”

Tato investice bude hrazena z rozpočtu města, ale i kraje, jelikož areál využívá i gymnázium. Ve městě jsou ale i další hřiště, která by si zasloužila pozornost.

Bohuslav Niemiec (SPOLU), náměstek primátora: "Máme vytipované jednotlivá hřiště, která ještě měla projít procesem revitalizace, ale v první fázi chceme zpracovat koncepci hřišť, která by nám řekla, jakým způsobem s těmi hřišti pracovat. Jaké je sportovní zázemí na kterém hřišti tak, aby se ty věci nedublovaly, ale abychom dokázali rozprostřít sportovní zatížení na celý Havířov."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy