Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci a studenti se těší na nové hřiště u ZŠ Gorkého v Havířově

Havířov |

Práce na rozsáhlé rekonstrukci hřiště u ZŠ Gorkého v Havířově značně pokročily. Stavba by měla být dokončena na konci listopadu. Žáci se už na nové sportoviště moc těší.

V srpnu najela do areálu ZŠ Gorkého a Gymnázia Komenského těžká technika. Staré sportoviště bylo zcela odstraněno. Nyní už začíná mít hřiště jasné obrysy. Práce jdou podle harmonogramu.

Bohuslav Niemiec (SPOLU), náměstek primátora: "Celková hodnota toho projektu je nějakých 28 milionů korun. V úpravách se ušetřilo zhruba milion korun, takže 27 milionů korun s tím, že tady bude čtyřpruhá běžecká dráha. Budou tady dvě hřiště pro dvě školy. Uprostřed bude umělá tráva pro malou kopanou a samozřejmě doskočiště, potom koulařský sektor a další věci.”

Žáci i studenti se na nové sportoviště těší.

anketa: “Na to nové hřiště se určitě těším, akorát ho už využiji málo, protože vycházím ze školy, protože maturuji. To staré hřiště bylo už zastaralé, koše na basketbal už byly zrezivělé, to samé branky ty už neměly ani sítě na fotbal. To nové, jak jsem už viděl jak se staví, tak se na něho těším, je to pěkné.”
anketa: “My teď chodíme na halu Slavii a tam jsme spojení a tam máme tělocvik. Těším se. To staré hřiště, už mě to tam nebavilo a těším se, že bude nové a tělák bude lepší.”
anketa: “Já si myslím, že tělocvik je dobrý kvůli tomu, ať se děti hýbou. Ať nesedí pořád jen v lavicích, nějaký pohyb je důležitý. Klidně bych tělocviku i přidal do budoucna, ale to uvidíme. Já jsem chodil na Gorkého na základní školu a za tu dobu se hodně říkalo, že se bude dělat nové hřiště, ale začalo to až teď, když budeme odcházet z gymplu, takže moc rád nejsem.”

Tato investice bude hrazena z rozpočtu města, ale i kraje, jelikož areál využívá i gymnázium. Ve městě jsou ale i další hřiště, která by si zasloužila pozornost.

Bohuslav Niemiec (SPOLU), náměstek primátora: "Máme vytipované jednotlivá hřiště, která ještě měla projít procesem revitalizace, ale v první fázi chceme zpracovat koncepci hřišť, která by nám řekla, jakým způsobem s těmi hřišti pracovat. Jaké je sportovní zázemí na kterém hřišti tak, aby se ty věci nedublovaly, ale abychom dokázali rozprostřít sportovní zatížení na celý Havířov."
Nahlásit chybu


K tématu

Ostrava v rámci programu prevence kriminality opět podpoří provoz bezpečných hřišť

17. dubna 2023 18:12 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava dlouhodobě podporuje síť otevřených hřišť, která nabízí zdarma bezpečné prostředí ke sportovnímu vyžití všech generací. Činí tak ve spolupráci s jednotlivými městskými obvody, které hřiště vybírají a zajišťují jejich údržbu i správce. Provoz sportovišť je financován z dotačního programu města v oblasti prevence kriminality. Rada města schválila pro rok 2023 podporu fungování 62 otevřených hřišť 17 městským obvodům, částka na provoz přesáhne 5,1 milionů korun a je vyšší než vloni.

Rodinné hřiště z nápadů Novojičínských je hotovo, naplno jej lidé ocení na jaře

1. prosince 2023 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na Lamberku v Novém Jičíně bylo dokončeno nové hřiště. Jedná se o letošní vítězný projekt v rámci participativního rozpočtu. V těchto dnech už ho zasypal sníh, lidé si jej naplno užijí až na jaře.

Slezská Ostrava zapojila 8 hřišť do městského projektu Otevřená hřiště

30. května 2023 12:55 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava se zapojila do projektu Otevřená hřiště. Jeho cílem je otevřít různá multifunkční hřiště veřejnosti. Nejde totiž jen o běžně dostupné areály pro malé děti, ale také například hřiště u škol, kde mají zájemci možnost si po dohodě zapůjčit i sportovní pomůcky.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Dnes 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Svářeči

Orlová Nástup: od 15. dubna 2024 od 40 000 Kč/měsíc

Aktuálně z Karviné: Další dopravní omezení ve městě, pozvánka na akci Den Země

13. dubna 2024 17:14 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od příštího týdne začnou další dopravní komplikace ve městě. Statutární město Karviná pořádá ve čtvrtek 18. dubna na Masarykově náměstí ve Fryštátě Den Země.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

V Karviné proběhly zápisy do 1. tříd základních škol

13. dubna 2024 15:48 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Tento týden se na základních školách konaly zápisy do prvních tříd. V té době jsme s kamerou vyrazili za budoucími prvňáčky na Základní školu U Studny, kde na ně netrpělivě čekali učitelé. Byli zvědaví, co všechno předškoláci umí a zda se do školy těší.

Studentky karvinského gymnázia uspěly ve výzvě Daruj srdce, obdarovaly organizaci Modrý kříž

13. dubna 2024 13:31 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Stonavští předškoláci se hravě připravují na školní život

12. dubna 2024 11:43 | Stonava | Jiří Brzóska | Regionální zprávy POLAR

Stonavští předškoláci se nebojí vstupu do první třídy! Díky kroužku, který už několik let funguje ve stonavské základní škole, se hravou formou seznamují s prostředím, poznávají svou učitelku a získávají důležité dovednosti pro život ve škole.

Žáci a studenti se těší na nové hřiště u ZŠ Gorkého v Havířově
Vydáno 15. října 2022 13:43, Havířov, Bára Kelnerová
Práce na rozsáhlé rekonstrukci hřiště u ZŠ Gorkého v Havířově značně pokročily. Stavba by měla být dokončena na konci listopadu. Žáci se už na nové sportoviště moc těší.

V srpnu najela do areálu ZŠ Gorkého a Gymnázia Komenského těžká technika. Staré sportoviště bylo zcela odstraněno. Nyní už začíná mít hřiště jasné obrysy. Práce jdou podle harmonogramu.

Bohuslav Niemiec (SPOLU), náměstek primátora: "Celková hodnota toho projektu je nějakých 28 milionů korun. V úpravách se ušetřilo zhruba milion korun, takže 27 milionů korun s tím, že tady bude čtyřpruhá běžecká dráha. Budou tady dvě hřiště pro dvě školy. Uprostřed bude umělá tráva pro malou kopanou a samozřejmě doskočiště, potom koulařský sektor a další věci.”

Žáci i studenti se na nové sportoviště těší.

anketa: “Na to nové hřiště se určitě těším, akorát ho už využiji málo, protože vycházím ze školy, protože maturuji. To staré hřiště bylo už zastaralé, koše na basketbal už byly zrezivělé, to samé branky ty už neměly ani sítě na fotbal. To nové, jak jsem už viděl jak se staví, tak se na něho těším, je to pěkné.”
anketa: “My teď chodíme na halu Slavii a tam jsme spojení a tam máme tělocvik. Těším se. To staré hřiště, už mě to tam nebavilo a těším se, že bude nové a tělák bude lepší.”
anketa: “Já si myslím, že tělocvik je dobrý kvůli tomu, ať se děti hýbou. Ať nesedí pořád jen v lavicích, nějaký pohyb je důležitý. Klidně bych tělocviku i přidal do budoucna, ale to uvidíme. Já jsem chodil na Gorkého na základní školu a za tu dobu se hodně říkalo, že se bude dělat nové hřiště, ale začalo to až teď, když budeme odcházet z gymplu, takže moc rád nejsem.”

Tato investice bude hrazena z rozpočtu města, ale i kraje, jelikož areál využívá i gymnázium. Ve městě jsou ale i další hřiště, která by si zasloužila pozornost.

Bohuslav Niemiec (SPOLU), náměstek primátora: "Máme vytipované jednotlivá hřiště, která ještě měla projít procesem revitalizace, ale v první fázi chceme zpracovat koncepci hřišť, která by nám řekla, jakým způsobem s těmi hřišti pracovat. Jaké je sportovní zázemí na kterém hřišti tak, aby se ty věci nedublovaly, ale abychom dokázali rozprostřít sportovní zatížení na celý Havířov."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000033846/zaci-a-studenti-se-tesi-na-nove-hriste-u-zs-gorkeho-v-havirove