Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská liga základních škol je v plném proudu, žáci si změřili síly i v plavání

  • Havířov,

Havířovská liga základních škol je v plném proudu. Jednou z disciplín, kde si mohli žáci změřit své síly, byly závody v plavání v bazénu na ZŠ. F. Hrubína.

Na bazénu Základní školy F. Hrubína bylo jedno dopoledne opravdu živo. Celkem devět škol vyslalo své zástupce, aby bojovali v městském kole v plavání. Havířovskou ligu organizuje Středisko volného času Asterix.

Lucie Bitterová, zástupkyně ředitelky SVČ Asterix: "Děti plavou ve třech disciplínách znak, prsa, kraul a poté družstva polohová štafeta. Celá ta soutěž probíhá v rámci Havířovské ligy základních škol, kde těch soutěží máme kolem dvaceti a spolupracujeme s různými školami tady v Havířově."

Jaký je v letošním roce zájem o ligu?

Lucie Bitterová, zástupkyně ředitelky SVČ Asterix: “Víte co, my teprve začínáme, ale předpokládám a myslím si, že po té dlouhé pauze, zájem teda je a jsme za to moc rádi a i co se týče jiných aktivit, ale to sportování je pro ty děti opravdu důležité.”

Závody se konají tady na ZŠ F. Hrubína. Proč se nekonají na velkém plaveckém bazénu?

Lucie Bitterová, zástupkyně ředitelky SVČ Asterix: “Tady to zázemí školy a vůbec ta spolupráce se školou je velmi dlouholetá a příjemná. I rozhodčí tady mají větší přehled, děti se mohou dívat i ta domluva tady je komornější než na velkém bazéně.”

Atmosféru a povzbuzování si děti opravdu užily.

anketa: “Já jsem plavala kraula. Bylo to dobré a líbily se mi ty závody mezi školami a myslím, že je to super závod.”
anketa: “Jsem ze ZŠ Žákovské a pan učitel se nás zeptal, kdo by chtěl jít plavat. Tak jsem řekl, že by jsem klidně šel. Je to dobré, ale už asi nikdy takhle plavat nebudu. Celkem mě bolí svaly.”
anketa: "Tak ta šipka, jak jsme měli skákat, tak to mi nešlo moc, ale jinak si myslím, že dobrý. Já jsem se také tak přihlásil, jako kámoš a tak mě pan učitel vzal. Nejraději plavu prsa. Je šance, že vyhrajeme.”
anketa: "Je to tu celkem dobré. Jsem tady ráda, ráda plavu a ráda se zúčastním závodů.”
anketa: "Je to tady dobré, já jsem ráda, že jsem skončila na prvním místě a jsem ráda, že soutěžím s tak dobrými lidmi, že se snaží taky.”

V říjnu čeká ještě žáky v rámci Havířovské ligy turnaj v šachách a stolním tenise.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySlezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 26 383 do 33 579 Kč/měsíc

Detail

H&M Doprava F-M s.r.o. Český Těšín - Nošovice
Český Těšín
od 37 100 do 41 100 Kč/měsíc

Detail

H&M Doprava F-M s.r.o. - trasy
Český Těšín
od 38 000 do 44 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry