Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Havířova se konal další ročník městského běhu Havířovská desítka na podporu bočistů

  • Havířov,

V centru Havířova se konal další ročník městského běhu Havířovská desítka na podporu bočistů. Běžci, kteří si splnili svůj cíl, tak pomohli i handicapovaným sportovcům.

I letošní Heimstaden Havířovská desítka přilákala opět stovky běžců všech věkových kategorií. Motivace byla letos pro vítěze velká. Kdo by překonal traťový rekord, získal by odměnu 10 tisíc korun. Jako první do cíle s časem 31:22 doběhl Adam Szymanik.

Adam Szymanik, vítěz H10: "Běželo se dobře. Ve druhém kole už jsem lehce vytuhl, ale pořád to mám osobák asi o dvacet vteřin. Takže spokojenost."

Nepřekonal jsi ale traťový rekord zhruba o 20 sekund. Není ti to líto? Ta odměna byla lákavá.

Adam Szymanik, vítěz H10: “Je mi to určitě líto, ale bohužel musím ještě trénovat a třeba příští rok to vyjde."

Mezi ženami první proběhla páskou Eva Filipiová ze Šumperku s časem 37:23. Ani ona nepřekonala traťový rekord.

Eva Filipiová, vítězka H10: “Běžela jsem tady poprvé před třemi lety a také jsem zvítězila a myslím, že tenkrát zvítězil i stejný běžec co dneska. Takže historie se dnes opakuje.”
Martin Kučera, organizátor závodu: “Já jsem hrozně rád, že opět účast závodníků je vysoká, jsme v součtu všech závodů okolo tisíce závodníků, což je skvělé. A chtěl bych vyzvat všechny občany města, aby se nebáli přihlásit příští rok, aby si vyzkoušeli třeba krátkou trať."Akce se vždy pořádá na podporu bočistů. Tentokrát díky běžcům a partnerům hendikepovaní sportovci dostanou 100 tisíc korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy