Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovskou desítku vyhráli Adam Szymanik a Eva Filipiová

  • Havířov,

V centru Havířova se konal další ročník městského běhu Havířovská desítka na podporu bočistů. Běžci, kteří si splnili svůj cíl, tak pomohli i handicapovaným sportovcům.

I letošní Heimstaden Havířovská desítka přilákala opět stovky běžců všech věkových kategorií. Větší polovinu závodníků tvořili lidé z Havířova okolí. Mnozí ale přijeli i ze vzdálených míst České republiky, ale také ze Slovenska či Polska.

Nejdříve se na start postavily děti, které za aplausu svých rodičů, či prarodičů běžely, co jim síly stačily. Kdo se necítil na hlavní závod, mohl se zúčastnit běhu na pět kilometrů. Přesně ve 12 hodin pak primátor města odstartoval běh na deset kilometrů, který byl již tradičně spojený také se štafetou. Motivace byla letos pro vítěze velká. Kdo by překonal traťový rekord, získal by odměnu 10 tisíc korun. Jako první do cíle s časem 31:22 doběhl Adam Szymanik.

Adam Szymanik, vítěz H10: “Běželo se dobře. Ve druhém kole už jsem lehce vytuhl, ale pořád to mám osobák asi o dvacet vteřin. Takže spokojenost.”

Nepřekonal jsi ale traťový rekord zhruba o 20 sekund. Není ti to líto? Ta odměna byla lákavá.

Adam Szymanik, vítěz H10: “Je mi to určitě líto, ale bohužel musím ještě trénovat a třeba příští rok to vyjde. Myslím, že už je to asi počtvrté, co jsem se zúčastnil a druhé vítězství tady.”

Mezi ženami první proběhla páskou Eva Filipiová ze Šumperku s časem 37:23. Ani ona nepřekonala traťový rekord.

Eva Filipiová, vítězka H10: “Dojmy jsou perfektní, protože jednak už to mám za sebou. Běželo se celkem dobře, ale takto vepředu člověk běží dost sám, takže jsem si to musela odtahat. Celkem foukal vítr, takže to nebylo nejjednodušší, ale určitě to je jeden z mých nejlepších časů, takže jsem spokojená. Ten traťový rekord je úplně někde jinde. Běhala ho tady holka loni, se kterou jsem se potom potkala na půlmaratonu. Je to profesionální běžkyně, takže má trochu jiné podmínky. Běžela jsem tady poprvé před třemi lety a také jsem zvítězila a myslím, že tenkrát zvítězil i stejný běžec co dneska. Takže historie se dnes opakuje.”
Martin Kučera, organizátor závodu: “Já jsem hrozně rád, že opět účast závodníků je vysoká, jsme v součtu všech závodů okolo tisíce závodníků, což je skvělé. Jsem velmi rád, že opět vyšlo počasí a nevím komu za to vděčíme, ale každý rok máme sluníčko, teplo, neprší. Jsem velmi rád, že drží partneři. Město nás podporuje, Heimstaden je stále s námi, takže z mého organizátorského pohledu spokojenost. A teď dobíhá můj brácha, který si dal osobáček. Takže to je můj bratr a ten si dá teď osobáček, takže to bych byl rád, kdyby to tam zůstalo a další brácha, který si dá osobáček. Takže já jsem rád, ale pořád se snažíme, aby těch závodníků bylo více. A chtěl bych vyzvat všechny občany města, aby se nebáli přihlásit příští rok, aby si vyzkoušeli třeba krátkou trať. Protože, když se podívám tady do těch oken havířovských, tak nikdo ani z těch oken nefandí. Tak nemusíte milí občané Havířova běžet, ale když se tady koná taková akce, tak můžete z těch oken třeba fandit. Já bych byl rád, kdyby město tímto závodem žilo.”

Akce se vždy pořádá na podporu bočistů. Tentokrát díky běžcům a partnerům hendikepovaní sportovci dostanou 100 tisíc korun.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy